Gólparádét rendezett a Kisvárda és a Mezőkövesd

szabolcsihir.hu | 2024. 05. 12. | 16:15:49
Hét találat esett az NB I-től búcsúzú két csapat meccsén.
Hét gólt láthatott a közönség az első osztálytól búcsúzó csapatok meccsén (Fotó: Szabolcsihír)

Az első osztályból már búcsúzó két gárda, a Kisvárda és a Mezőkövesd Zsóry FC találkozott a Kisvárdai Várkerti Stadionban az OTP Bank Liga 32. fordulójában május 12-én. A Kisvárdának legalább egy idényre ez az utolsó NBI-es hazai mérkőzése, és ebből az alkalomból a meccs megkezdése előtt néhány érdekes adatot tudtunk meg a Kisvárda hat, első osztályban eltöltött idényéről. A 198 mérkőzésből 101-et idegenben, 98-at hazai pályán játszottak. Összesen 236 gólt lőttek, ez szezononként 39,3, meccsenként pedig 1,2. A Kisvárda hálója 260 alkalommal zördült meg, éves átlagban 43,3-szor, míg találkozónként 1,3 alkalommal.

Zierkelbach Péter játékvezető sípjelére a fehér mezes mezőkövesdiek indították útjára a labdát. A hazaiak pirosban fociztak. A tétnélküliség, az élvonaltól való búcsú cseppet sem látszott az első percek játékán. Egy hazai pontatlan passz után a vendégektől Szalai 12 méterről megeresztett, rövid alsóba tartó lövését Kovács bravúrral fogta. Míg a másik oldalon Jovicic hatalmas bedobása után a fejes nem sokkal ment Kovácsik kapuja mellé. Hét-nyolc perc elteltével lassult, laposodott a játék, egymás hibáiból éltek a csapatok, a kapuk nem forogtak veszélyben. Ezzel együtt azonban hazai fölény alakult ki, aminek eredményeként a 18. percben egy szépen felépített támadás végén be is vették a Kövesd kapuját. Makowski jobbról érkező beadást Camaj 2 méterről rúgta a hálóba (1–0).

A gól után is a Várda volt a veszélyesebb és a Mezőkövesd kapusának a 26. percben ismét a hálóban lévő labda után kellett kotorászni. A csetlő-botló vendég védőkön áthámozták magukat a Várda játékosai, a labda Mesanovichoz került, aki 10 méterről, kissé jobbról a kapuba lőtt. Igaz, az ötösön egy védő még beleért (2–0).

A hitehagyott Mezőköved igyekezett szépíteni, de az ellenfelük kapuja közelébe érve rendre rossz döntéseket hoztak, majd az igen lelkesen és veszélyesebben játszó Kisvárda Cipetic révén a 36. percben megszerezte a harmadik gólját. Mégpedig úgy, hogy egy kapura fejelést követően egy blokkoló védőről került Cipetichez a labda, ő pedig elemi erővel vágta a kapuba (3–0).

A vendégeknek is volt egy óriási helyzete a 41. percben; előbb Kovács védett hatalmasat, a kipattanó labdát közelről fejjel igyekeztek a hálóba juttatni, de a gólvonalon lévő védőknek sikerült kifejelni, majd kirúgni a labdát. Bár a félidő rendes játékidejének utolsó percei a Kövesd támadásairól szóltak, a négyperces hosszabbítás első percében egy villámgyors és szervezetten végigvitt kontrából Navratil passzát Camaj 13 méterről, középről a kapuba rúgta (4–0).

A második félidő elején folytatódott a Várda-dominancia. A Kövesd ki sem tudott jönni térfeléről, igaz, a hazaiaknak nem voltak helyzeteik, játékukat inkább a folyamatos nyomás jellemezte. Egy kontrából a Mezőkövesdnek volt először helyzete, Kócs-Washburn a jobb oldalon vezette végig a labdát, majd a kapu elé kanyarodva 10 méterről lőtt, a labda azonban elakadt a kifutó Kovácsban. Tíz perc sem telt el, és unalmas passzolgatássá silányult a mérkőzés. A vendégcsapat „betonfalat” húzott a tizenhatosa előtt, a hazaiak pedig a labdát járatva keresték a rést. Ha labdát szerzet a Kövesd, a kapu előterében elhalt a lendületét vesztett támadás. Ezen a vendégcsapat két „nagyágyújának” Drazicnak és Molnárnak a becserélése sem segített, legfeljebb csak szépített.

Lendületesebb lett a játékuk, ezzel közelebb kerültek a kapuhoz, helyzet azonban sem náluk, sem a hazaiaknál nem volt. A 73. percben kellett ismét védenie a Kisvárda kapusának, egy közeli, megpattanó fejest tolt a felsőléc fölé. A találkozó hajrájára valamelyest élénkült a játék, és ez meghozta a szépítést a Mezőkövesdnek. A 85. percben Ináncsi lőtte ki 13 méterről a bal alsót (4–1). Egy perccel később Drazic szépíthetett volna tovább, közeli lövését azonban a kapus bravúrral hárította. Egy perccel később, a 87. percben azonban nem volt kegyelem, 13 méterről Molnár bevágta a vendégek második gólját (4–2). A térfelére szorult a Kisvárda, és a kétperces hosszabbítás első percében Molnár megduplázta találatainak számát, 14 méterről, balról, laposan a hosszúba lőtt (4–3).

Az utolsó percben hiába támadott a Várda, nem tudta ötre növelni góljai számát, de a hazaiak így is szépen búcsúztak a hazai közönségtől.

Mesterszemmel:

Feczkó Tamás (Kisvárda): - Ambivalens érzelmek kavarognak most bennem. Kimondott jó első félidei játékunk után a második félidőben nem nagyon tudtunk mit tenni a mélyen védekező vendégcsapat ellen. A játékban egyáltalán nem volt benne a gól. A cserék nem úgy szálltak be, ahogyan szerettem volna. Bosszantó, hogy egy szép hazai búcsút a végén el tudtunk csúfítani.

Milan Milanovic (Mezőkövesd Zsóry FC): - Az első félidőben érthetetlen volt a védelmünk teljestíménye, sokat hibáztunk. a Várda hat-hét helyzetből négy gólt szerzett. A második félidőre cserékkel igyekeztünk felrázni a csapatot, bár az is lehet, hogy a Várda már nem helyezett olyan nyomást ránk. A hármas cserénk jól sült el, és a félidő végén a szerencse is mellénk állt, bementek a helyzeteink.

OTP Bank Liga, 32. forduló:
Kisvárda Master Good-Mezőkövesd Zsóry FC 4-3 (4-0)
Kisvárda, v.: Zierkelbach
gólszerzők: Camaj (18., 45+1.), Mesanovic (26.), Cipetic (36.), illetve Ináncsi (85.), Molnár (87., 91.)
sárga lap: Lippai (59.), illetve Szolgai (45+2.), Kállai (52.), Brtan (80.)
Kisvárda Master Good: Kovács M. - Cipetic, Lippai, Jovicic, Körmendi - Matic (Lucas, 63.), Osztrovka - Navratil (Spasic, 70.), Makowski (Nikolov, 63.), Camaj (Szikszai, 70.) - Mesanovic (Ilievski, 70.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Kovácsik - Kállai, Beriasvili (Pillár, a szünetben), Szivacski, Vajda - Nagy G. (Ináncsi, 83.), Cseri (Molnár, 64.), Szolgai - Kócs-Washburn (Drazic, 64.), Szalai J., Bőle (Brtan, a szünetben)