Hatházi Dóra bronzérmes

| 2017. 07. 26. | 11:39:00
Remekelt a nyíregyházi sportoló.

Hét érmet, közte egy aranyat szereztek a magyarok a győri 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) keddi versenynapján. A nyíregyházi Hatházi Dóra az úszók 4x100-as mixváltójában lett bronzérmes. A Sportcentrum versenyzője Zombori Gáborral, Böhm Sebestyénnel és Muzsnay Zsófiával úszott egy csapatban.

A magyar válogatott szakmai munkáját a szintén nyíregyházi Gyula Sándor is segíti.

Kedden a cselgáncsozó Feczkó Csanád állhatott a dobogó felső fokára. Másodikként a szintén dzsúdós Kardos Tímea, az atléta Takács Boglárka, illetve az úszó Zombori Gábor zárt. Ezüstérmesként végzett 800 méteres gyorsúszásban Nagy Réka is, aki már harmadik érmét nyerte Győrben. Mögötte Fábián Fanni csapott a célba harmadikként. A szombatig tartó viadalon tíz sportágban, 130 versenyszámban vetélkednek a 14 és 18 év közötti fiatalok.