Magyarország nagyhatalom!

2016.05.23. 19:45

Megdől a debreceni rekord.

Minden idők legjobb Európa-bajnoki szereplésével térhetnek haza a magyar úszók Londonból, akik az élen végeztek az úszó számok éremtáblázatán, megelőzve a házigazda briteket is!

A magyarok összesen tíz első, négy második és öt harmadik helyet gyűjtöttek. Az aranyakra vonatkozó eddigi csúcs a 2012-es debreceni kilenc volt – tíz ezüst- és hét bronz mellett.

Úgy gondolom, ez egy reális kép most a magyar úszósportról, az - Európában betöltött szerepéről, és ez nem kis büszkeséggel tölt el bennünket. Ugyanakkor ez arra hívja fel a figyelmet, hogy még nagyobb odaadással kell készülni a további versenyekre, és alázattal a riói olimpiára.

– mondta Hargitay András a szövetségi kapitány.

A debreceni születésű Kapás Boglárka, valamint Hosszú Katinka négy-négy aranyat nyertek Londonban: három-három egyéni számban, valamint a 4×200-as női gyorsváltó tagjaként, amelynek Verrasztó Evelyn és Jakabos Zsuzsanna volt még tagja. Két Európa-bajnoki címet nyert Cseh László, egyet pedig Verrasztó Dávid.