Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Két gimnazista feltalálója is van Nyíregyházának!

| 2018. 06. 07. | 13:54:00
Innovációs díjat nyertek.
Két gimnazista feltalálója is van Nyíregyházának!
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A 27. alkalommal meghirdetett Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, 2 különdíjat és a díjakkal járó közel kétmillió forint ösztöndíjat osztott ki a június 5-i eredményhirdetésen versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség.

A 20 év alatti fiatalok számára meghirdetett verseny végső szakaszához érkezett. A több mint 100 pályázó közül az első fordulóból 69 jutott tovább, akik közül 57-nek sikerült kidolgoznia és bemutatnia pályázatát az akadémikusokból és gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottságnak.

A versenyen második helyezést ért el a nyíregyházi NYSZC Bánki Donát Műszaki Középiskola diákja, Tóth Bence és a Krúdy Gyula Gimnázium diákja, Zsigó Miklós.

Első díjat nyert

Matányi Marianna és Kákonyi Marcell (Ferences Gimnázium, Szentendre) „Cervelox 2.0 - Avagy: Tudja-e a jobb szem, mit csinál a bal kéz?” c. pályázata. A versenyzők által kifejlesztett, eddig sehol nem alkalmazott módszer egyszerűsége, olcsósága és gyorsasága lehetővé tenné, hogy akár minden, iskolába kerülő kisgyermeken elvégezhessenek egy tesztet, hogy megtudják, nem ajánlatos-e további, részletes vizsgálatokat végezni a két agyfélteke nem megfelelő együttműködésének felderítése és a mielőbbi segítségnyújtás érdekében.

Novák Blanka (Egri Dobó István Gimnázium). „Lycium barbarum fiziológiai hatásainak vizsgálata” című pályázata. A Lycium barbarumban található bioaktív komponensek identifikációja, az innovatív, saját metódus alapján készített szaponifikált oldat antibakteriális hatású vegyületeinek műszeres mérése és azonosítása történt meg. A kutatás témája saját ihletésű, a kísérleteket, méréseket, elemzéseket önállóan végezte el a pályázó.

Tassi Timián Áron (Miskolci Herman Ottó Gimnázium) „Okoslámpa” című pályázata. A versenyző olyan lámpát tervezett és készített, amivel nem csak a látható fényt, hanem hang információt is el lehet juttatni jól körül határolt helyekre. Működése a LED fény hangfrekvenciával történő modulációján alapul.

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés