A Szpari újabb lépést tett az NB I. felé

| 2024. 04. 08. | 21:57:44
A nyíregyháziak a Pécset múlták felül.
Vezeti az NB II. tabelláját a Szpari! (Fotó: Szabolcsihír)

A labdarúgó NB II. 27. fordulójában a gyengélkedő Pécs együttesét látta vendégül balmazújvárosi ideiglenes otthonában a Nyíregyháza Spartacus csapata március 8-án, hétfőn este. A listavezető – így az NB I-be jutásért harcoló – nyírségiek számára csak egyetlen elfogadható eredményt fogalmaztak meg a drukkerek: a győzelmet!

Ennek megfelelően a Szpari már korán megszerezte a vezetést. Az első percben Beke ugratta ki Géresit, aki ziccerben nem hibázott (1–0). A Nyíregyháza ezt követően nagy fölényben futballozott, és jobb helyzetkihasználással már az első húsz percben tetemes előnybe kerülhetett volna. A 13. percben például Géresi „forgácsolta szét” a felső lécet egy nagy bombával. A csapatot Balmazújvárosba elkísérő szurkolók azonban nem voltak elégedetlenek, mert a 25. percben szépségdíjas góllal duplázta meg előnyét a Szpari. Géresi ezúttal előkészítő volt, balról remekül adott középre, ahol a támadáshoz felzárkózó védő, Gengeliczki futtából, 12 méterről fejelt a pécsi kapuba (2–0). A szünetig további gólokat szerezhetett volna a Szpari, hiszen megvoltak hozzá a lehetőségei, de nem tudott élni ezekkel.

A második félidőben már kiegyenlítetteb játékot láttunk, a pécsiek ekkor támadásokkal is próbálkoztak, igaz, sok veszélyt nem jelentettek a Dala kapujára. A Szpari így biztosan őrizte az előnyét, vagyis támadott, ha alkalma nyílt rá, de semmit sem kockáztatott. A meccs utolsó húsz percében a pécsi kapus bravúrjai kellettek ahhoz, hogy megússza a Pécs a kiütést.

Tíz perccel a vége előtt jött a fordulat. A Pécs a „semmiből” egyenlített: Hudák mesterien csavart a Szpari kapujába szabadrúgásból, jó 20 méterről (2–1), és félő volt ettől vérszemet kapnak a vendégek.

Szerencsére a nyíregyháziak hideg fejjel menedzselték a hajrát, vagyis nem adtak lehetőséget a vendégcsapatnak az egyenlítésre. A 2–1-es eredmény nem tükrözi hűen a játék képét, de ez legyen a legnagyobb bajunk! A lényeg az, hogy a Szpari újabb lépést tett az NB I. felé!

LABDARÚGÓ NB II., 27. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–PÉCSI MFC 2–1 (2–0)
Balmazújváros. Vezette: Derdák
NYÍREGYHÁZA: Dala– Baki, Alaxai, Gengeliczki, – Farkas B. (Vass, 83.), Nagy D. (Sigér, 83.), Kesztyűs B., Nagy B. – Kovácsréti,  Géresi (Novák, 65.), Beke (Gresó, 65.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
PÉCS: Helesfay – Takács Zs., Rácz L., Pejovics, Hadaró (Majnovics, 65., Lacza, 78.) – Krausz (Miknyóczki, a szünetben), Bachesz, Hudák M. – Harsányi I. (Bukovics, 65.), Tóth-Gábor (Gera Z., 65.), Szabó M.  Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Géresi (1.), Gengeliczki (25.), ill. Hudák (82.)