Idegenben diadalmaskodott a Nyíregyháza

Szabolcsihír | 2024. 04. 14. | 19:07:38
Beke Péter volt eredményes.
A találkozón egy gól született (Fotó: Nyíregyháza Spartacus)

Kazincbarcikán lépett pályára a Szpari a Merkantil Bank Ligában április 14-án. A nyíregyházi csapatból sérülés miatt továbbra is többen hiányoztak, és betegség miatt Farkas Bendegúz és Géresi Krisztián sem léphetett pályára.

Az első 8 percben több szögletet is rúgott a Nyíregyháza, de nem találtak be a kapuba. A 19. percben Greskó remek passza után Beke lőtt futtából 16 méterről fölé. Öt perccel később Pekár indult a saját kapujától, lövését végül biztosan fogta Dala.

A 33. percben a Nyíregyháza megszerezte a vezetést. Nagy Nagy Dominik passza után Beke Péter lőtt, elsőre még védett Tóth, másodikra viszont a Szpari támadója a kapuba talált. (0-1)

A második félidőben több nagy helyzet is kimaradt, a 76. percben Varga és Szabó összefejelt, a két hazai játékost hosszasan ápolni kellett. A 81. minutumban Tóth jött ki rosszul a kapujából, Vida üres kaput célzott meg, de az oldalhálót találta el. Csábi József három perccel később sárgát kapott, majd a 91. percben ki is állították. A hosszabbításban Nagy D., Temesvári és Csatári is kapott egy-egy sárgát.

Kolorcity Kazincbarcika - Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-1)
Kolorciy Aréna, Jv: Hanyecz Bence(Vrbovszki Pál, Dobos Dávid)
Kazincbarcika: Tóth B. – Ternován(Ádám 60.), Heil, Süttő, Kotula – Varga J.(Dobozi 79.) – Pinte P., Csatári, Kártik(Szabó 60.), Pekár L.(Kurdics 60.) – Pethő B.
Vezetőedző: Csábi József
Nyíregyháza: Dala - Baki, Alaxai, Temesvári, Sigér, Kesztyűs, Nagy D., Nagy B., Gresó(Vida 74.), Beke (Novák 67.), Kovácsréti
Vezetőedző: Tímár Krisztián