Ezért érdemes átugrani Debrecenbe!

Cívishír

2017.04.14. 10:43

Nagy Lászlóék zsinórban a kilencedik veszprémi kupagyőzelemre törnek, de a szegedieknek ehhez lesz néhány szavuk (Fotó: mti)

A Főnix Csarnok ad otthon a férfi Magyar Kupa négyes döntőjének.

A Magyar Kézilabda-szövetség ismét a debreceni Főnix Csarnokban rendezi meg a férfi Magyar Kupa négyes döntőjét, amelynek két játéknapja április 14–15.

A két favorit, a címvédő Telekom Veszprém és a Mol-Pick Szeged elődöntős részvétele biztos volt, hozzájuk csatlakozott a selejtezők megvívása után a Csurgó és a Tatabánya.

A papírforma alapján nagy eséllyel Veszprém-Szeged döntőt láthatunk

szombaton, akárcsak tavaly. Akkor a Veszprém hetesdobásokkal nyert, és megszerezte a 25. Magyar Kupa-sikerét. A Szeged hatszor volt kupagyőztes, de a legutolsó sikerét a 2007/2008-as szezonban aratta, azóta zsinórban nyolc diadalt húzott be a Veszprém.

Ebben az idényben 1-1-re állnak a felek a bajnokságban. Szegeden és Veszprémen is a hazaiak nyertek, de a Tisza-partiaknál van a lépéselőny, mert ők három góllal győztek (26-23), míg Nagy Lászlóék csak kettővel (24-22). Ennek azért van nagy jelentősége, mert ha pontegyenlőség alakul ki az alapszakasz végén, amire komoly esély mutatkozik, akkor a döntőben a Szegednél lesz a pályaelőny.

Debrecenben is óriási harc várható a két magyar sztáregyüttes között.

Április 14., péntek
14.45: Kézilabda, férfi Magyar Kupa, elődöntő, Telekom Veszprém-Csurgó
17.15: Kézilabda, férfi Magyar Kupa, elődöntő, MOL-Pick Szeged - Grundfos Tatabánya