Idegenben nyert a Sunshine NYÍKSE

| 2017. 04. 06. | 12:17:00
Jó formában voltak a fiúk.

Fantasztikus formában, nyolcpontos győzelmet aratott a Ziccer Tigrisek felett a Sunshine NYÍKSE: 74-82 (23-18; 19-19; 24-30; 18-25)

• Zajácz K. -

A rájátszás első mérkőzésén a Sunshine NYIKSE talán a szezon legjobb formáját mutatta - értékelte a játékot Kovács Tibor edző.
Az alapszakaszt a debrecenieknél zárták vereséggel. Mivel így az alapszakaszban az 5 helyen végzett a Nyikse, a Ziccer tigrisek a 4. helyen, így egymás ellen kezdték az alapszakaszt.
Az első negyedben a múltkorihoz hasonlóan elhúzott a hazai gárda. Ezt az előnyét a második negyedben megtartotta, de a harmadik negyedben gyenge kezdés után egy dinamikus, koncentrált játékkal felzárkózott a Sunshine csapat, sőt 1 pontos vezetéssel kezdhette az utolsó negyedet. Ugyanakkor a negyed elején újra átvette a vezetést a hazai gárda. (62-58)

Ekkor már olyan parázs volt a hangulat, hogy a NYIKSE három technikai faultot kapott reklamálásért, míg a hazaiak egyet.

Nehezen tudták a játékvezetők lenyugtatni a játékosokat, de nyíregyháziak hideg fejjel, kemény védekezéssel és Tisza Bálint - a mérkőzés legjobbjának - betöréseiből adódó kosarakkal és büntetőkkel újra át tudták venni a vezetést. A legvégén pedig egy perc alatt Takács Máté és Tisza triplájával, valamint a csapatkapítány Horváth Bence duplájával a nyíregyháziak el is döntötték a mérkőzést. De a visszavágóra jól jött az i-re a pont: az utolsó pillanatban még Tisza duplája….

Ezzel 8 pontos előnyre tett szert idegenben a NYIKSE a jövő szerdai visszavágóra. Az a Bánkiban lesz 13-án, szerdán 19.45-től!

Reméljük sokan eljönnek, hiszen a győzelem azt jelenti, hogy a legjobb négy között lesz a NYIKSE az NBII-es mezőnyben, ami bravúr lenne. Ez elérhető, ha ugyanilyen összeszedetten, csapatként játszik a NYIKSE, a mostanihoz hasonló szívvel! - mondta végezetül Kovács edző.