szabolcsihir.hu

2017.08.06. 23:21

Fotók: Máté János

Hazai pályán örvendeztette meg szurkolóit a Nyíregyháza.

Vasárnap hazai pályán fogadta a Nyíregyháza a Budaörs együttesét, ahol 4:2 arányban a hazaiak diadalmaskodtak. Az első gólra csupán 10 percet kellett várni, Kelemen Dávid révén vezetést szerzett a nyíregyházi klub, de rá 3 percre egyenlíteni tudtak a vendégek. Az első félidőben mind az állás, mind a sárga lapok aránya mellett az erőviszonyok is kiegyenlítettek voltak.

A második játékrészt a budaörsi gárda kezdte jobban, a 62. játékpercben megszerezték az előnyt, azonban ez nem tartott sokáig, hiszen a középkezdést követő szűk 10 percben fordítani tudott a Nyíregyházi csapat előbb Csilus Tamás, majd pedig a csapatkapitány, Rudolf Gergely révén. A szurkolók buzdítása is segítette a Szpari együttesét a Nyíregyházi Stadionban, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a 78. percben Rezes László találata állította be a 4:2-es végeredményt.

A találkozón mindkét csapat kihasználta a cserelehetőségeit, a vendég gárdánál történt egy kiállítás is a 68. percben.

NB II., 2. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BUDAÖRSI SC 4–2 (1–1)
Nyíregyháza, 3300 néző. Vezette: Ducsai József (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Hinora, Kelemen D., Rubus, Forró – Holdampf, Csilus T. – Pekár (Kesztyűs, 81.), Rudolf G. (Bajzát, 81.), Rezes – Dragóner (Szinanovics, 76.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BUDAÖRS: Bese Balázs – Marques-Airosa (Menyhárt A., 92.), Kékesi, Tányéros Á., Medgyes S. – Sajbán Miklós, Lengyel B. (Ódé, 72.) – Czvitkovics (Horváth R., 67.), Bakos Sz., Deli – Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Kelemen D. (1–0) a 10., Deli (1–1) a 14., Sajbán Máté (1–2) a 62., Csilus T. (2–2) a 64., Dragóner (3–2) a 71., Rezes (4–2) a 78. percben
Kiállítva: Medgyes S. (második sárga lap után) a 70. percben

Ezzel a sikerrel pedig a Nyíregyháza Spartacus továbbra is a tabella legtetején áll, két meccsből két győzelemmel.