Szereti a kosárlabdát? Pénteken a nyíregyházi Bánkiban a helye!

Szabolcsihír

2018.04.11. 09:21

A NYIKSE csapata (Fotó: Facebook)

Siessen a meglepetésért!

Talán a bajnokság egyik legküzdelmesebb mérkőzését játszotta a Sunhine NYIKSE férfi kosárlabdacsapata az NB II–es bajnokság legutóbbi fordulójában Szolnokon. A hazaiaktól ősszel, hosszabbítás után 6 ponttal kapott ki a NYIKSE Nyíregyházán.

A meccsen jelentős magassági és erőfölényben voltak a szolnokiak, de a nyíregyháziak kitűnően védekezetek, a 3. és 4. negyedben összesen 24 pontot kapott a csapat. Az utolsó 5 percben pedig nagyon taktikus játékkal sikerült megőrizni a pár pontos előnyt, végül 4 ponttal győzött Kovács Tibor legénysége. A végeredmény Szolnoki Olaj KK – Sunshine NYIKSE 76-80.

Győzelmével a NYIKSE feljött a második helyre a tabellán.

A nyíregyházi csapat a következő mérkőzését a 6. Helyen álló DEAC II. együttese ellen játssza a Bánkiban, április 13-án, pénteken 19.00 órától, amely az új lelátó átadása is lesz egyben.

Ez lesz az első olyan hazai mérkőzés a Bánki tornatermében, ami az új, 150 férőhelyes lelátóról tekinthető meg, ráadásul érdemes sietni, mert az első 50 nézőnek meglepetés jár.