Hirdetés

Hosszú Katinkát a kedvenc számában győzte le egy fiatal magyar

2022.04.20. 23:19

Hosszú Katinkát a kedvenc számában győzte le egy fiatal magyar
Sebestyén Dalma nyerte a női 400 vegyest (Fotó. mti)

Katinka ennek a számnak a világcsúcstartója.

Hirdetés

Hirdetés

Sebestyén Dalma szolgáltatta a debreceni úszó országos bajnokság szerdai nyitónapjának legnagyobb szenzációját, mivel 200 méter vegyesen nagy csatában legyőzte a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkát. A győriek versenyzője óriási hajrával, egyéni csúcsától (2:11.87) nem sokkal elmaradva, 2:12.20 perccel mindössze egyetlen századdal előzte meg a szám világcsúcstartóját és világbajnoki címvédőjét, aki a tavalyi, tokiói olimpia óta mindössze másodszor versenyez.

Férfi 100 méter gyorson a 200 méter pillangó olimpiai bajnoka, Milák Kristóf gyorsabbnak bizonyult az országos csúcstartó Németh Nándornál, aki a tokiói olimpián ebben a számban 57 év elteltével első magyar döntős volt. Női 100 méter gyorson a 16 esztendős Pádár Nikolett új egyéni és korosztályos rekorddal, 54.85 másodperccel diadalmaskodott. Ez hat tizeddel marad el a világbajnoki A szinttől (54.25), viszont ezzel az úszással a legjobb B szintessé lépett elő, így jó esély van rá, hogy ott lehet a Duna Arénában két hónap múlva sorra kerülő eseményen.

A keddi eredmények

Férfiak
200 m vegyes:

1. Kós Hubert (UTE) 1:57.64 perc    
2. Török Dominik Márk (BVSC-Zugló) 1:59.02    
3. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 1:59.11
100 m gyors:
1. Milák Kristóf (Honvéd) 48.71 másodperc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 48.87
3. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 49.07
100 m mell:
1. Valentin Bayer (osztrák) 1:00.64 perc
2. Christopher Rothbauer (osztrák) 1:01.30
3. Thanh Bao Pham (vietnámi) 1:01.95
4. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 1:02.35
50 m hát:
1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 25.52 másodperc
2. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 25.55    
3. Jászó Ádám (Pécs) 25.58
400 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 3:49.01 perc
2. Huy Hoang Nguyen (vietnámi) 3:49.06
3. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 3:52.46

Nők
200 m vegyes:

1. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:12.20 perc
2. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 2:12.21
3. György Réka (Vasas SC) 2:14.23
100 m gyors:
1. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 54.85 másodperc
2. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 55.12
3. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 55.47
100 m mell:
1. Kalmár Alíz (Szombathelyi Sportközpont) 1:09.31 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:09.80    
3. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 1:10.00
50 m hát:
1. Komoróczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 28.40 másodperc
2. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 28.95    
3. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 29.28
400 m gyors:
1. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 4:07.74 perc
2. Fábián Bettina (FTC) 4:07.81    
3. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 4:13.92   

4x100 m vegyes vegyesváltó:
1. UTE (Kós Hubert, Zombori Gábor, Kapás Boglárka, Veres Laura) 3:54.90 perc
2. BVSC-Zugló 3:55.98
3. Győri Úszó SE 3:56.88

4x100 m vegyes gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Bohus Richárd, Kontér Lora, Késely Ajna) 3:34.11 perc
2. Győri Úszó SE 3:35.48
3. UTE 3:35.57
bajnokságúszásHosszú Katinka

Hirdetés

Szóljon hozzá!

Hirdetés