Idegenben nyert a Szpari, de nem akárhogy!

| 2019. 05. 01. | 22:18:00
A nyíregyháziak a végén megúsztak egy büntetőt.

A szerdai hétközi fordulóban a Vác vendége volt a Nyíregyháza Spartacus. Volt miért visszavágni, hiszen ősszel a váciak mind a három pontot elvitték a Szpari otthonából.

A nyírségi együttes honlapjának tudósítása szerint a mérkőzés elején a váciak birtokolták többet a labdát, de csak szögletekig jutottak. A folytatásban kiegyenlített volt a játék, a Szpari is vezetett néhány ígéretes akciót. A félidő végére jutott még egy Jova hárítás, azaz nem született gól az első játékrészben.

Szünet után jobban megbecsülte a megszerzett labdákat a Nyíregyháza, és az 53. percben sikerült megszerezni a vezetést! A hazaiak rúghattak szögletet, Jova Levente lehúzta a labdát majd indította Rezes Lászlót. A kontra végén Farkas Márk beadására Hornyák Marcell érkezett és a kapuba fejelt, 0-1! A 85.. percben egy szabadrúgás után egyenlített a Vác, középen Murai csúsztatta meg a labdát, 1-1.

A 88. percben jött a nyíregyházi válasz! Hornyák vezethette a kapusra a labdát, ekkor még mentettek a védők, majd Ötvös lövése után szöglet következett. A sarokrúgás után Pejovic Danilo érkezett jól, 1-2! A 93. percben egyenlíthetett volna a Vác, hiszen 11-eshezzz jutott, de Zsolnai a felső lécre rúgta, ahonnan fölé pattant a labda, így maradt az eredmény, nyert a Szpari!