Bravó, Szpari! Dobogóst vert a Nyíregyháza!

| 2019. 12. 01. | 20:32:00
A kapus is betalált!

A Vác legyőzése után vasárnap ismét a városi stadionban lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus a labdarúgó NB II-ben. Az ellenfél a harmadik helyen álló Csákvár volt, így előzetesen egy nehéz összecsapásra számítottunk.

A hazaiak azonban már a második percben előnybe kerültek, amikor Hornyák Marcellt buktatták a vendég 16-oson belül. A büntetőt a nyíregyházi kapus, Jova Levente végezte el, és biztosan a kapuba lőtt (1-0). Még az első félidőben sikerült megdupláznia az előnyt a Szparinak. A 42. percben egy remek akció végén sakk-mattig játszott a Nyíregyháza, Sinanovic Sinan passzolt Svedyuk Alexhez, utóbbi az alapvonalról tette középre, Kovács Norbert feltette az i-re a pontot (2-0).

A szünet után itt, ott is megvoltak a helyzetek, ám az eredmény már nem változott, ami azt jelentette, hogy a nyírségiek zsinórban a negyedik mérkőzésüket nyerték meg, és egyre feljebb törnek a tabellán.

A Szparira idén még két meccs vár: december 8-án a Budaörsöt fogadja, majd december 15-én Dorogon zárja az esztendőt.

Mesterszemmel

Lengyel Roland: - Két jó csapatot láthattunk ma a pályán, az első perctől próbáltuk nyomás alá helyezni az ellenfelet. Veszélyes támadásokat indítottunk, Sinanovic, Hornyák és Kártik is elől jól játszott. A második félidőben átadtuk a területet, hogy kontrázhassunk, voltak is lehetőségek. Az utolsó húsz percben nagy volt a nyomás a kapunk előtt, de hősiesen védekeztünk. Gratulálok a fiúknak.

Visinka Ede: - Nagyon hamar hátrányba kerültünk, és futottunk az eredmény után. Kockáztatnunk kellett, az extrém fiatal csapatom viszont büszke lehet játékára. Jova remek napot fogott ki, nem tudtunk neki gólt szerezni. 2-0 után még nagyob terület maradt mögöttünk, de így is felvállaltuk a támadásokat. Hittel és szívvel küzdöttek játékosaim, de nem tudtunk ma pontot szerezni, gratulálok a Nyíregyházának.