Beindult a Szpari-gépezet: megvan zsinórban a negyedik győzelem is!

2021.03.03. 16:43

Szép volt, fiúk! (Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu)

A Nyíregyháza egyre feljebb kúszik a tabellán.

A Nyíregyháza 4-1-re legyőzte a vendég Békéscsabát a labdarúgó NB II 27. fordulójában, szerdán. A nyírségi gárda egymást követő negyedik győzelmét aratta, igaz ezeken harmadszor lehetett házigazda.

A Nyíregyháza 39 ponttal a 8., a Békéscsaba 33 egységgel a 12. helyről várta a fordulót.

A 14. percben született az első hazai gól: Paku jobb oldali szöglete után Márkus jó ütemben érkezett középen, és hat méterről a a kapu jobb oldalába fejelt (1–0).  A 34. percben ismét Paku volt a kiszolgáló, igaz, némi szerencsével, hiszen a kaput vette célbe 12 méterről, de "eltörte" a labdát, amely így Hornáyk elé kerül, aki közelről nem habozott (2-0). Immár szünet után, az 53. percben egy öngól jelentette a szabolcsiak harmadik találatát. kalocsai adott be jobbról, a menteni próbáló Fazekas lábáról a labda a csabai kapuban kötött ki (3-0). A 65. percben tizenegyesből szépítettek a vendégek (3-1), de mielőtt vérszemet kaptak volna, újra betalált a Szpari! A 67. percben Gresó 30 méterről ívelt szabadrúgást a kapu elé, ott Papucsek helyezkedett a legjobban, aki közelről fejególt szerzett (4-1).

Labdarúgó NB II., 27. forduló:
Nyíregyháza Spartacus-Békéscsaba 4-1 (2-0)
Nyíregyháza, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Radványi (Berényi, Rózsa)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Papucsek (Fodor F., 74.), Jánvári, Galambos (Svedjuk, 74.) – Paku, Márkus (Papp M., 63.)  – Kalocsai, Gresó (Starosta, 83.), Hamed – Hornyák (Zamostny, 63.). Vezetőedző: Gálhidi György
BÉKÉSCSABA: Krnács – Farkas M. (Ilyés T., a szünetben), Fazekas L., Bora – Nagy S. (Babinyecz, a szünetben), Szabó P. (Szabó Zs., 83.), Kitl M., Styecz (Pap Sz., 75.) – Máris, Paudits (Kasik, 75.), Horváth P. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Márkus (14.), Hornyák (34.). Fazekas L. (53. – öngól), Papucsek (67.), illetve Szabó P. (65. – 11-esből)