Bravó! Győzelmével a Szpari ismét vezeti az NB II. tabelláját!

| 2021. 08. 22. | 22:59:00
A Nyíregyháza a Budaörsöt győzte le simán.

A Budaörsöt fogadta Balmazújvárosban a Szpari, és jó játékkal diadalmaskodott. Már a 11. percben megszerezte a vezetést a nyíregyházi együttes, amikor Márkus lőtte ki a felsőt jó 25 méterről (1-0). A hazaiak továbbra is sokkal veszélyesebben játszottak, több helyzetet is kidolgoztak, de sokáig nem változott az állás. A félidő hajrájában aztán a budaörsi kapus, Tóth G. ütött ki egy beadást, de éppen Vass Patrik elé, aki a léc alá bombázott (2-0).

Így megnyugtató előnnyel vonult pihenőre a Szpari, és a fordulás után kilenc perccel a harmadik gólt is megszerezte: Gresó Mátyás szöglete után Papucsek Barna lőtt a kapuba (3-0). Bár sok volt még hátra, a játék képe alapján nehéz volt elképzelni azt, hogy a vendégek fordítani tudnak. A végén be kellett érniük a szépítéssel: a 83. percben Szabót látta szabálytalannak a játékvezető a nyíregyházi tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Petneházi belőtte (3-1).

Győzelmével a Szpari ismét vezeti az NB II. tabelláját!

Mesterszemmel

Szergej Pacaj: - Az első félidőben azt kaptam a fiúktól, amit kértem, kombinatív és eredményes játékot, majd fordulás után gyorsan eldőlt a meccs. Beárnyékolja az örömünket Papucsek Barna komolynak tűnő térdsérülése.
Márkus Tibor: - A szolnoki meccshez hasonlóan most is egy hatalmas gólt kaptunk, ami alapjaiban határozta meg a mérkőzést. A folytatásban próbáltunk kitámadva egyenlíteni, amit kihasznált a Nyíregyháza.