Idegenben egy pont is sokat ér

2021.08.18. 19:19

Szép volt, fiúk! (Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu)

A nyíregyháziak a Szentlőrinc otthonából hoztak el egy pontot.

Hétközi fordulót rendeztek a labdarúgó NB II-ben. Az eddig veretlen Nyíregyháza Spartacus a Szentlőrinc otthonában lépett pályára, és a találkozó első szakaszában többet birtokolta a labdát, mint a hazai együttes, de igazán komoly gólszerzési lehetőséget nem sikerült kialakítani. A félidő derekán mezőnyben már kiegyenlített játékot láthatott a nagyérdemű, de a nyírségiek támadásaiban jóval több fantázia volt, ezt az előnyt azonban nem sikerül gólra váltani az első játékrészben.

Szünet után fordulat következett be, a Szentlőrinc kapcsolt magasabb fokozatra, és az erőfeszítéseit az 53. percben siker koronázta, mégpedig Havas fejesének köszönhetően (1-0). Kisvártatva ismét Havas fejelt nagy helyzetben, de Fejér a helyén volt, igaz, a kapufát is segítségül hívta a mentéshez. Nem nézhette ezt tétlenül a Szpari, visszavette a kezdeményezést, a 75. percben pedig az egyenlítést is kiharcolta: Gresó Mátyás remek beadása után Csörgő Raul fejelt a kapuba. A gól megnyugtatta a nyíregyházi legénységet, amely reális esélyt látott a győzelemre, és majden ki is harcolta azt. A 85. percben Paku Roland beadása után Vass Patrik lőtt a kapuba (1-2), de sajnos erre a hazai részéről a 92. percben érkezett a válasz (2-2), így pontosztozkodás született.

Labdarúgó NB II.,
Szentlőrinc - Nyíregyháza Spartacus jelenleg 2-2 (0-0)
Kaposvár 150 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán.
Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Németh, Havas,, Törőcsik (Jancsó 74.), Harsányi (Hajnal 81.), Grumic, Török (Sinanovic a szünetben), Kiss-Szemán (Biben a szünetben). Edző: Marián Sluka
Nyíregyháza: Fejér - Szabó B.(Nemes 69.), Papucsek, Jánvári, Galambos (Szokol 69.), Sigér Á. (Márkus 59.) , Paku,  Vass P., Pócsik (Gresó 38.), Hamed (Csörgő 59.), Zamostny. Edző: Szergej Pacaj.
Gól: Havas (53.), Grumis (92.), illetve Csörgő (75.), Vass P. (85.)