Lengyel válogatott középpályással erősített a Kisvárda

| 2022. 01. 07. | 13:43:00
Nemzetközi kupában is van tapasztalata a futballistának.

Megvan a labdarúgó NB I-ben 2. helyen álló Kisvárda első téli szerzeménye: a lengyel élvonalbeli Slask Wroclaw csapatától érkezett a lengyel Rafal Makowski, aki már alá is írta szerződését.
A 25 éves, 190 centis középpályás a Legia Warszawa nevelése (a varsói klub színeiben 2015-2016-ban bajnokságot és Lengyel Kupát is nyert), majd több lengyel csapatban is szerepelt, mígnem 2020-től a Slask Wroclaw futballistája volt. A mögöttünk hagyott őszi szezonban 13 bajnoki és 6 Európai-konferencialiga-selejtező mérkőzésen lépett pályára, ezeken 1 gólt szerzett és 2 gólpasszt adott.

Szép időszak volt a számomra az előző, de új kihívást kerestem, amit Kisvárdán találtam meg

– kezdte bemutatkozás gyanánt Makowski.

Azzal folytatta, hogy tájékozott a klub és a város kapcsán is, tudja, hogy jó helyre került, segíteni akarja új csapatát.

– Ez az első alkalom, hogy Lengyelországon kívül futballozok majd, láttam, hogy a Kisvárda soknemzetiségű csapat, de nem bánom, hogy azt nem bánom, hogy én vagyok az egyedüli lengyel. Az a fontos, hogy a pályán beszéljünk egy nyelvet, jó futballt mutassunk be, és elérjük a célunkat – fejezte be gondolatait a középpályás.

Az U19-es, az U20-as és az U21-es lengyel válogatottban is szerepelt, összesen 14 alkalommal.