Ügyesen szerepeltek a nyíregyházi úszólányok Debrecenben

| 2018. 04. 03. | 20:27:00
Érdemes lesz odafigyelni rájuk!

Két bronzérem

Szurovcsják Ivett 50 m mellúszásban, míg Hatházi Dóra 100 pillangón lett bronzérmes a 120. Országos Úszó Bajnokságon, melynek az elmúlt öt évhez hasonlóan ismét Debrecen adott otthont. A szerdától szombatig tartó viadalra 59 egyesület - közöttük négy osztrák klub - összesen 385 versenyzővel regisztrált.

A hazai úszósport legnagyobb versenyén a Nyíregyházi Sportcentrum 12 versenyzővel állt rajtkőre.  A legnagyobb úszósztárokat is felvonultató versenyt a Nyíregyházi Sportcentrum két bronzéremmel zárta.
Az érmeket Urbin Tamás és Gyula Sándor két versenyzője szállította,  Szurovcsják Ivett 50 m mellen, míg Hatházi Dóra 100 m pillangón állhatott a dobogó 3. fokára. Szurovcsják Ivett felkészülését egy komoly betegség nehezítette meg, de 50 mell mellett 100 mellen is sikerült döntőt úsznia.

Hatházi Dóra eredményei elismerésre méltóak,  hiszen még 14 éves alig múlt és  50, 100, 200 pillangón döntőzhetett a felnőttek mezőnyében és remek helyezéseket ért el.

A fiúk mezőnyéből Cserfalvai Olaf remekelt, aki a felnőtt között többször a "B" döntőben szerepelhetett.