Hatházi triplázott az országos bajnokságon

Szabolcsihír

2018.07.30. 18:43

A nyíregyháziak 14 versenyzővel mentek (Fotó: Nyíregyházi Sportcentrum)

Serdülő nyíregyházi sikerek Győrben.

Öt érmet szereztek a Serdülők Országos Bajnokságán július 25. és 28. között Győrben a Nyíregyházi Sportcentrum úszói.

A 14-16 éves korosztály legjobbjait felvonultató úszóseregszemlén versenyből és versenyzőből sem volt hiány, hiszen egész pontosan 2177 egyéni nevezés érkezett be a négynapos rendezvényre.

A nyíregyházi úszók 14 versenyzővel képviseltették magukat az évad  utolsó nagy megméretettésén. Rögtön az első nap esélyeshez méltóan Hatházi Dóra nyert is 200 méter pillangón, nagy lökést adva a többieknek. A második nap Hatházi 50 méter pillangón is remekelt. A harmadik nap a váltók napja volt és már az első számban, a 4x100 méteres mix vegyesváltóban a nyíregyháziak bronzérmet szereztek. A nap folytatásában a még gyermek korcsoportos Cserfalvi Olaf hozta a serdülők között is a formáját és fantasztikus egyéni csúccsal  a dobogóról kicsivel lemaradva  negyedik lett.

A negyedik napon a sprintereké volt a főszerep. 100 méteres pillangón a lányoknál Hatházi Dóra mindenkit megelőzve remek idővel megszerezte harmadik aranyérmét.