Aranyat ért a nyíregyházi atléta dobása

| 2018. 09. 27. | 17:58:00
Ez a verseny egyben a szezonzáró volt.

Szeptember 22-én, szombaton a már nagy hagyományokkal rendelkező Szentesi Dobóversenyen zárták a nyári szezont a dobóatléták. A Pusztai László Sporttelepen összesen 130 atléta mérte össze a tudását, köztük a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői a felnőttektől egészen az újoncokig súlylökésben és diszkoszvetésben.

A férfi felnőtt diszkoszvetést az NySc atlétája, Szikszai Robi nyerte meg 62,39 méteres eredménnyel, mögötte  egészen az ezüstérmig dobott Káplár János (53,39 m).

Serdülő - junior kategóriában a fiúknál Sipos Adrián (41,71m) második lett, míg lányok junior versenyében 33,85 méterrel Kovács Noémi Zsuzsanna második, harmadik Veréb Alexandra (30,24 m), az ifjúságiaknál pedig Magyar Dóra (20,63 m) a dobogó harmadik fokára állhatott fel a diszkoszvetők mezőnyében. Szintén harmadik lett a serdülőknél ugyanebben a versenyszámban Zsiga Boglárka (22,26 m) és
a fiú diszkoszvetésben (1kg) második Czabán Áron.

A súlylökőknél a  fiúk serdülők-juniorok kategóriájában arany- és ezüstérem is született. Tóth Balázs 16,54-el első, Sipos Adrián 10,79-el második lett. Az újonc-serdülők szintén két éremnek örülhettek. Bucsánszki Zsombor 13,61-el a dobogó legfelső fokára állhatott fel, Czabán Áron 13,49-el pedig ezüstérmes lett.

A díjakat Seres András, junior diszkoszvető valamint Kováncs János, a szentesi önkormányzat Művelődési-, Ifjúsági és Sportbizottságának elnöke adta át a versenyzőknek.