Országos csúcsot ért el a nyíregyházi versenyző

| 2022. 04. 24. | 16:34:00
Helebrandt Máté versenye viszontagságos volt, ám végül sikeres lett.

Helebrandt Máté dudincei indulása első ízben veszélybe került. A nyíregyházi atléta ugyanis két nappal a verseny előtt enyhe torokfájásra panaszkodott, de mivel a 35 km-es táv magyar bajnoksága is volt a verseny, így végül az indulás mellett döntött – összegezte mindezt a Nyíregyházi Sporthírek Facebook-oldala.

A férfiaknál összesen 59 fő teljesítette az embert próbáló távot, a legjobb magyar pedig a Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglója lett, aki  2 óra 36 perc 37 másodperces eredménnyel ünnepelhette sokadik felnőtt bajnoki aranyérmét.

A háromszoros olimpikon a nemzetközi mezőnyben a 25. helyen zárt, alig egy perccel elmaradva az Eb-szinttől. Máté ideje egyben országos csúcs is, mivel 35 km-en először rendeztek versenyt, ez váltotta a korábbi 50 km-es távot.