Újabb érmeket szállítottak a magyar kajak-kenusok

| 2022. 08. 21. | 17:27:00
Mindhárom éremfajtából jutott a magyar delegációnak.

A magyar versenyzők újabb érmeket, egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzot szereztek a müncheni multisport Eb keretében zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon augusztus 21-én, vasárnap – írja az MTI. A kora délutáni blokk első számában a kajakos Rendessy Eszter szép versenyzéssel második lett 500 méteren, nem sokkal később komoly hátrányt ledolgozva, nagyszerű hajrával győzött a Nádas Bence, Kopasz Bálint kajakos páros ugyanezen a távon.

Remekül versenyzett a Kiss Blanka, Lucz Anna, Csikós Zsóka, Gazsó Alida Dóra összeállítású kajaknégyes is, amely kiélezett küzdelemben harmadikként ért célba 500-on.

Az Eb a viharos időjárás miatt szombatról vasárnapra halasztott 5000 méteres versenyekkel zárul, ezek 15 óra 30 perckor rajtoltak.