Hirdetés
Szigorú szabály lép életbe Nyíregyházán
| 2020. 03. 31. | 18:50:00
Akár 3 millió forintba is kerülhet az avarégetés április elsejétől.

Legutóbbi ülésén módosította a köztisztaság fenntartásáról szóló rendeletet Nyíregyháza képviselő-testülete. A rendelet április 1-jén, szerdán lép életbe.
Ennek értelmében tilos az avar és kerti hulladék égetésére a városban.
A jogszabályt megszegőkkel szemben, amennyiben a tűzoltóság beavatkozására is szükség lesz, a tűzvédelmi hatóság által kötelezően tűzvédelmi bírságot szabnak ki, melynek összege 20.000 forinttól 3.000.000 forintig terjed.
A tűzoltóság beavatkozását nem igénylő esetekben 10.000 forinttól 1.000.000 forintig terjedő bírság szabható ki.
A továbbiakban a növénytermesztéssel összefüggésben keletkezett hulladék megsemmisítését más módon (pl. komposztálás, hulladéklerakó telepre szállítás) javasolják megoldani.
További híreink

Lemondta a nyíregyházi fesztiválfellépést ByeAlex
Nem lesz koncert.

Nyíregyházi kórház: egyelőre marad a palackozott víz
Még dolgoznak a vízminőségi probléma megoldásán.

Jelzett a Gondosóra a záhonyi lakásban
Idős emberen kellett segíteni.

Megszűnik a Kelet-Magyarország mint napilap
Hetente egyszer jelenik majd meg a Nyíregyházán szerkesztett újság.

A MÁV is oszt vizet Nyíregyházán
A készlet erejéig.

Pénztárcát lopott Nyíregyházán – keresik
Az elkövetőről felvétel készült.

Vízminőségi probléma miatt lépett a nyíregyházi kórház
Korlátozták a vízhasználatot.

Ötven percet késik a Szamos EuroCity
Türelem, türelem, türelem.

Meghalt Nyakó Júlia színésznő
Sok filmben is szerepelt.

Lesodródott az útról egy autó Nyíregyházánál
Többször meg is pördült.

Elhunyt Keresztes László tiszteletbeli apát és kanonok
Végakarata szerint Nyíregyházán temetik el.

Teljesen kiégett egy autó Nyíregyházán
Az érintett útszakaszt lezárták a beavatkozás idejére.
Gazdaság

Több mint kétarmados támogatottságot emleget Magyar Péter
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.

Futópályát kaphatnak a nagyhalásziak
Három hónap alatt elkészülne.

Hőség: home office jön az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.

Rendbe teszik az egyik máriapócsi utcát
Rég várt beruházás kezdődhet el.

Jó lenne felhagyni a hazugsággal – így Magyar Péter
A kormányfő felhívta a figyelmet, hogy szombatig lehet véleményt küldeni.
Bűn és bűnhődés
Ezt olvasta már?


















