Bezáratták a nyíregyházi díler éttermét

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság nyomozói január 8-án fogták el egy étterem üzemeltetőjét, a 35 éves nyíregyházi P. A.-t kábítószer-kereskedelem gyanújával. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a rendőrök a férfi bérelt autójában közel 2,5 kg marihuánát, lakásában pedig közel 1,5 kg kokaint, több millió forintot, valamint a terjesztéshez szükséges eszközöket foglaltak le.
A nyíregyházi nyomozók a teljes körű felderítés érdekében továbbgöngyölítették a szálakat. Feltérképezték a már letartóztatott férfi kapcsolatrendszerét, majd a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Műveleti Szolgálata, valamint a Jonatán Közterületi Támogató Alosztály munkatársainak közreműködésével újabb akciót tartottak január 16-án.
Elfogtak és kihallgattak több fogyasztót és dílereket is, akik a drogot rendszeresen P. A.-tól vásárolták.
A 24 éves nyíregyházi Á. D. A.-tól, valamint a 33 éves nyíregyházi Gy. R.-től, akik megélhetésüket a drogbizniszből finanszírozták, bruttó 71,1 gramm zöld növényi származékot és 15,5 gramm fehér, por állagú droggyanús anyagokat, valamint a vagyonvisszaszerzés érdekében nagy értékű személyautót és karórákat foglaltak le. A nyomozók a két dílert kábítószer-kereskedelem gyanújával hallgatták ki, őrizetbe vették, és kezdeményezték a letartóztatásukat.
A Nyíregyházi Rendőrkapitányság közigazgatási eljárást is indított: az illegális drogkereskedelemhez köthető P. A. által üzemeltetett vendéglátóhely ideiglenes bezáratásáról határozott.
































































