Hirdetés
Hirdetés

Másfél milliárdból bővítették a mátészalkai szakközépiskolát

| 2026. 03. 19. | 16:57:05
Uniós forrásból valósította meg a Mátészalkai Szakképzési Centrum.
Másfél milliárdból bővítették a mátészalkai szakközépiskolát
Tasó László Mátészalkán (Fotó: hirado.hu)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Több mint 1 milliárd 552 millió forintból bővítették a Mátészalkai Szakképzési Centrum Gépészeti Technikum és Kollégium épületét, a beruházást csütörtökön adták át a szatmári kisvárosban.

Az eseményen Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára arról beszélt: ez a fejlesztés a legjobb példája annak, amikor uniós forrásból - hazai igények és elvárások alapján - hasznos és fontos dolog jön létre.

Az államtitkár a foglalkoztatáspolitikára kitérve elmondta: a kormány teljesítette a 2010-ben az egymillió új munkahely létrehozására tett ígéretét, most pedig a cél az, hogy a jelenlegi 4 millió 700 ezer munkavállaló számát ötmillióra emeljék.

A nappali rendszerű oktatásnak az a feladata, hogy megakadályozza a munkanélküliség újratermelődését, vagyis piacképes szakmákra képezze a fiatalokat, ebben pedig óriási szerepe van az ilyen és ehhez hasonló fejlesztéseknek - hangoztatta a kormánypárti politikus.

Czomba Sándor beszédében óriási dolognak nevezte azokat az eredményeket, amelyeket a középfokú oktatás terén és a duális képzés terén az elmúlt években sikerült elérni. Megjegyezte: a duális képzés lényege, hogy a tanulmányi évek alatt ne csak az elméleti résszel, hanem a gyakorlattal is tisztában legyenek a diákok; ezek segítségével pedig a későbbi munkáltatójuk megismeri és később akár alkalmazhatja is őket.

Tasó László, az Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztos beszédében a térségi infrastrukturális beruházásokról szólva elmondta: épül az M49-es autópálya Őrtől Ököritófülpösig tartó 28 kilométeres szakasza, a következő ütemben pedig a sztráda hamarosan teljesen kiépül a magyar-román határig.

Tervezés alatt áll a Mátészalkától Debrecenig tartó vasútvonal fejlesztése is, emellett számos híd és út újul meg a térségben - sorolta a miniszteri biztos.

Tasó László hozzátette: ez a térség "nem hagyja magát, jó az ellenállóképessége", ha kap támogatást és ilyen emberek segítik az előrehaladást, akkor el fogja érni kitűzött céljait.

Az eseményen köszöntőt mondott Kovács Sándor, a térség országgyűlési képviselője.

A mátészalkai gépészeti technikum fejlesztése része annak a 7,5 milliárd forint értékű beruházásnak, amelyet vissza nem térítendő uniós forrásból valósít meg a Mátészalkai Szakképzési Centrum. A technikum meglévő épülete új szintet kapott, megújultak a műhelyszárny földszinti energetikai berendezései, illetve összesen több mint 80 millió forintból vásároltak sporteszközöket, bútorokat és oktatási eszközöket.

A projektben emellett folyamatban van gépészeti oktatási eszközök beszerzése, erre több mint 182 millió forintot fordítanak.

Hirdetés
További híreink
Öt hektárnyi terület égett Nyírmihálydiban
Öt hektárnyi terület égett Nyírmihálydiban
Több településről érkeztek a lánglovagok.
Embert gázolt a vonat Mátészalkán
Embert gázolt a vonat Mátészalkán
A tűzoltók a biztonságos átszállásban segítettek.
Gyászolnak a nyírábrányi mentők
Gyászolnak a nyírábrányi mentők
Felfoghatatlan veszteség - írják.
Ingatlanértékesítőt keres az OTP Csoport
Ingatlanértékesítőt keres az OTP Csoport
Nyíregyházára, Sólyom utca utcai irodájába keresi munkatársát az ingatlanközvetítő hálózat.
Jégpályát vásárol Nyírbátor
Jégpályát vásárol Nyírbátor
Már várják az ajánlatokat.
Mosógép égett Pátrohán
Mosógép égett Pátrohán
A Kossuth utcából érkezett a riasztás.
Mátészalkai rendőri segítség a hőségben
Mátészalkai rendőri segítség a hőségben
Kiemelt figyelem az embert próbáló melegben.
Több száz méteren aszfaltoznának Napkoron
Több száz méteren aszfaltoznának Napkoron
Egy mezőgazdasági utat is rendbe tennének.
Hőség: lassabb haladás a nyíregyházi vonalon
Hőség: lassabb haladás a nyíregyházi vonalon
A sínek hőmérséklete is van, ahol meghaladta a határértéket.
Új főispán Szabolcsban
Új főispán Szabolcsban
Június 29-én áll munkába.
Futópályát kaphatnak a nagyhalásziak
Futópályát kaphatnak a nagyhalásziak
Három hónap alatt elkészülne.