Hirdetés

Négy orvos és két szakdolgozó ellen emeltek vádat

MTI | 2025. 09. 03. | 12:28:46
Hálapénzt fogadtak el.
Négy orvos és két szakdolgozó ellen emeltek vádat
A hálapénz elfogadása bűncselekmény (Fotó: Illusztráció/Freepik)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadása miatt emelt vádat a Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség a győri kórház négy orvosa és két szakdolgozója ellen, akik hálapénzt fogadtak el betegektől.

A főügyészség szeptember 3-i közleménye szerint a vádlottak ugyanazon a szakrendelésen dolgoztak. Három orvos és két szakdolgozó 2024-ben több alkalommal fogadott el ezer és 50 ezer forint közötti összegeket, ajándékutalványokat és ajándékot, míg a negyedik orvos csak egy alkalommal fogadott el jogtalan előnyt a betegellátás során.

Az ügyészség a nagyobb mértékű hálapénzt elfogadó orvossal és egészségügyi szakdolgozóval egyezséget kötött. Ők elfogadták, hogy a Győri Törvényszék felfüggesztett börtönbüntetésre és pénzbüntetésre ítélje őket.

A másik négy elkövetővel szemben a főügyészség pénzbüntetés kiszabását indítványozta. A vádiratban összesen csaknem 340 ezer forint értékű vagyonelkobzást is indítványoztak.

További híreink
NAV: adócsaló influenszerek nyomában
NAV: adócsaló influenszerek nyomában
Két népszerű tiktoker bukott le.
Táskatolvajt keresnek Nyíregyházán
Táskatolvajt keresnek Nyíregyházán
Kamerafelvétel van róla.
Kilenc biciklit lopott egy nagyecsedi
Kilenc biciklit lopott egy nagyecsedi
Akkor is lopásra készült, amikor a rendőrök elfogták.
Tolvajt keresnek a nyíregyházi rendőrök
Tolvajt keresnek a nyíregyházi rendőrök
Mosdóból lopott mobiltelefont.
Lecsaptak a börtönőrt fenyegető nyíregyházi férfira
Lecsaptak a börtönőrt fenyegető nyíregyházi férfira
Videón a Bökönyben történt elfogás.
Vádemelés: vízbe fulladt egy kisfiú
Vádemelés: vízbe fulladt egy kisfiú
Az anyát és az úszómestereket is felelősségre vonják.
Vízbe fulladt egy 15 éves diák az osztálykiránduláson
Vízbe fulladt egy 15 éves diák az osztálykiránduláson
A Bánki-tóban találták meg a holttestét.
Nagy értékű BMW-t kapott a rendőrség a NAV-tól
Nagy értékű BMW-t kapott a rendőrség a NAV-tól
Bűncselekményből származó vagyon részét képezte.