Hirdetés

Újranyitották a 15 éve meggyilkolt nyíregyházi prostituált ügyét

police.hu | 2024. 11. 13. | 12:43:04
Életnagyságú hologram készült a nőről.
Újranyitották a 15 éve meggyilkolt nyíregyházi prostituált ügyét
Hologram készült a nőről (Fotó: police.hu)

A 2009-ben Amszterdamban megölt magyar prostituált ügyében médiakampány indult. A holland rendőrség munkáját a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) is segíti.

A tragikus eset 15 évvel ezelőtt, Amszterdam piros lámpás negyedében történt. Szabó Bernadettet vérbe fagyva találták meg kolléganői. A lány mindössze 19 éves volt. Magyarországon született, és 18 éves koráig Nyíregyházán élt. 

A jobb élet reményében utazott 2008-ban Hollandiába, majd Amszterdamban prostituáltként kezdett dolgozni. Barátságos mosolyával és nagy sárkány tetoválásával feltűnő jelenség volt a szexmunkások között. Pingvin becenéven ismerték, mert terhessége alatt is dolgozott. Kisfia, nem sokkal születése után nevelőcsaládba került, míg Betty ismét munkába állt. Szülése után három hónappal gyilkolták meg, több késszúrással. Támadóját a holland rendőrök azóta sem találták meg.

Tavaly újranyitották a tragikus eset aktáját, és a holland nyomozók felvették a kapcsolatot a KR NNI Életvédelmi és Célkörözési Főosztályával is, tekintettel Betty magyar állampolgárságára. Mivel felmerült, hogy esetleg valaki hazánkban olyan információk birtokában lehet, melyek a nyomozást segíthetik, ezért az NNI nyomozói feltárták Betty teljes magyar érintkezési viszonyrendszerét, felvették a kapcsolatot családtagjaival, rokonaival és barátaival. Az elmúlt időszakban szoros együttműködésben dolgoztak holland kollégáikkal.

Egy sajtókampány indult a hétvégén Amszterdamban, melynek keretében megalkották Betty életnagyságú hologramját. A holland hatóságok a 3D-s vizualizációval igyekeznek felhívni az emberek figyelmét a 15 éve megoldatlan bűntényre, és kérni a lakosok segítségét az elkövető felkutatásában. Az innovatív holografikus ábra Amszterdam piros lámpás negyedében látható, tekintve, hogy onnan remélnek szemtanúkat. Annak ellenére, hogy ilyen hosszú idő eltelt, bíznak abban, hogy valaki még emlékszik olyan részletre, mely segítheti munkájukat. Ennek érdekében a holland rendőrség 30 000 euró nyomravezetői díjat is felajánlott.

A KR NNI is bízik abban, hogy Magyarországon esetleg van olyan, aki eddig nem ismert adattal előre tudja mozdítani a felderítést. Kérjük, aki a fiatal lány halálának körülményeivel kapcsolatban információval rendelkezik, keresse a Nemzeti Nyomozó Irodát az alábbi ímélcímen: ecfo@nni.police.hu

A 30 000 eurós nyomravezetői díj természetesen magyar informátornak is jár, ha az általa adott tájékoztatás előreviszi a nyomozást.

További híreink
Tűzoltók versenyeztek Nyíregyházán
Tűzoltók versenyeztek Nyíregyházán
Csaknem százan álltak rajthoz.
Fának csapódott egy autó Bujnál
Fának csapódott egy autó Bujnál
Lesodródott az útról.
Magyar cselekvési tervet vár nyíregyházi miniszterétől
Magyar cselekvési tervet vár nyíregyházi miniszterétől
Például az egyre súlyosbodó aszályhelyzetre.
Tűz pusztít Nyírtura és Nyírpazony között
Tűz pusztít Nyírtura és Nyírpazony között
Az erdő aljnövényzete kapott lángra.
Gondok a Debrecen és Nyíregyháza közötti fejlesztés körül
Gondok a Debrecen és Nyíregyháza közötti fejlesztés körül
Vitézy Dávid posztolt a Facebook-oldalán.
Bő hatmilliárdból tervezhetik át a mátészalkai vonalat
Bő hatmilliárdból tervezhetik át a mátészalkai vonalat
A 110-es vasútvonal Debrecent és a nyírségi várost köti össze.
Május elsején életbe lép a tilalom Szabolcsban
Május elsején életbe lép a tilalom Szabolcsban
A térségben hosszú ideje száraz, csapadékmentes az időjárás.
Küzdelem az érpataki tűzzel
Küzdelem az érpataki tűzzel
Lassan egy napja dolgoznak.
Autótűz Mátészalkán
Autótűz Mátészalkán
A motortér kapott lángra.
Lángra kapott az aljnövényzet Érpataknál
Lángra kapott az aljnövényzet Érpataknál
Nagy területet érint a tűz.
Ég az akácos Újfehértó  és Téglás között
Ég az akácos Újfehértó és Téglás között
Tíz hektáron csaptak fel a lángok.