Hirdetés

WC-szünet miatt vesztegelt egy vonat

Telex | 2025. 11. 02. | 12:54:39
A szolnoki állomáson intézhették el a dolgukat az utasok.
WC-szünet miatt vesztegelt egy vonat
Az InterRégió vonatok korábban indulnak, de később érkeznek (Fotó: MÁV-csoport/Facebook)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Szolnokon mosdószünetet tartott november 1-jén, szombaton a Nyugati Pályaudvarról Debrecenbe tartó InterRégió, vagyis a vonat addig állt az állomáson, amíg mindenki, akinek WC-re kell mennie a vonaton, el nem intézte a dolgát az állomás mellékhelyiségében - írja a Telex

Egy olvasó a portálnak elmondta: minderre azért volt szükség, mert Ceglédnél kiderült, hogy a vonat egyetlen WC-je elromlott. Pontosabban az utasok számára Ceglédnél derült ki, az olvasó szerint ugyanis a kalauz azt mondta, a mosdó már Debrecenből a Nyugati felé elromlott, és ezt jelezte is. 

A vonat egyébként eggyel kevesebb kocsival indult el, mint szokott, ezért sok utasnak állva kellett utaznia.  

A Telex kérdésére a MÁV azt írta, hogy gyakran előfordul, hogy a járművek mosdóiba egyes utasok idegen tárgyakat dobnak, amelyek hosszabb-rövidebb időre használhatatlanná teszik a mellékhelyiségeket. Az utóbbi időben több alkalommal is például

rövidnadrágot, használt elemeket, műanyag zacskókat vagy alsóneműket találtak a karbantartók a mosdókban, amelyek dugulást okoztak.

A konkrét esettel kapcsolatban azt írták, hogy most is ez történt, ezért a szándékos rongálásból keletkezett műszaki hiba miatt a javítás idejére a szerelvényt ki kellett vonnunk a forgalomból. Viszont a szombati megnövekedett ünnepi forgalom miatt most nem tudták cserélni a szerelvényt, így a vonat csak a következő állomáson, Szolnokon tudott lehetőséget biztosítani a mosdóhasználatra.

„Az ilyen esetekre vonatkozó szabály szerint utasaink számára mindig biztosítunk mosdóhasználati lehetőséget – kizárólag – azokon az állomásokon, ahol a vonat menetrend szerint is megáll. Emiatt előfordulhat, hogy az állomási tartózkodás a tervezettnél néhány perccel hosszabb ideig tart” – közölték.

Nem ez az első eset, hogy a MÁV egyik járatának meg kell állnia, hogy az utasok WC-re mehessenek: júniusban a Szombathelyről Budapestre tartó InterCity járaton romlottak el a mosdók, ezért a vonat Csornánál tartott egy 15 perces pisiszünetet - emlékeztet a Telex.

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Hőség: meghosszabbították a vörös kódot
Hőség: meghosszabbították a vörös kódot
Figyeljünk egymásra - kéri a miniszter.
Körözést adtak ki a zalai ál-Jézus ellen
Körözést adtak ki a zalai ál-Jézus ellen
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Ügynökakták: 11 tagú bizottság állhat fel
Ügynökakták: 11 tagú bizottság állhat fel
Törlesztenének egy nagy adósságot.
Történelmi mélyponton a Velencei-tó vízszintje
Történelmi mélyponton a Velencei-tó vízszintje
A szakértő szerint összetett helyzettel állunk szemben.
NKA-botrány: hat embert őrizetbe vett a NAV
NKA-botrány: hat embert őrizetbe vett a NAV
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Több mint 14 millió euró jut Parajdnak
Több mint 14 millió euró jut Parajdnak
A sóbánya Székelyföld egyik leglátogatottabb turisztikai látványossága volt.
Megalakul az Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság
Megalakul az Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság
Hegedűs Zsolt a szakdolgozók bérrendezéséről is beszélt.
Az Országyűlés elfogadta: nincs többé védett ár
Az Országyűlés elfogadta: nincs többé védett ár
A Mi Hazánk azt kérdi: hol a 480 forintos benzinár?
Kezdődhet a közmédia átalakítása
Kezdődhet a közmédia átalakítása
Elfogadták a törvénymódosítást.
Csontok, kézfej és emberi arc egy beteghordozó lakásában
Csontok, kézfej és emberi arc egy beteghordozó lakásában
Elrendelték a férfi bűnügyi felügyeletét.
Magyar Péter az új köztársasági elnökről beszélt
Magyar Péter az új köztársasági elnökről beszélt
Az sem lenne baj, ha az új államfő kormánytag lenne - mondta.
Hőség: meghosszabbították a vörös kódot
Hőség: meghosszabbították a vörös kódot
Figyeljünk egymásra - kéri a miniszter.
Körözést adtak ki a zalai ál-Jézus ellen
Körözést adtak ki a zalai ál-Jézus ellen
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Ügynökakták: 11 tagú bizottság állhat fel
Ügynökakták: 11 tagú bizottság állhat fel
Törlesztenének egy nagy adósságot.
Történelmi mélyponton a Velencei-tó vízszintje
Történelmi mélyponton a Velencei-tó vízszintje
A szakértő szerint összetett helyzettel állunk szemben.
NKA-botrány: hat embert őrizetbe vett a NAV
NKA-botrány: hat embert őrizetbe vett a NAV
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Megalakul az Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság
Megalakul az Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság
Hegedűs Zsolt a szakdolgozók bérrendezéséről is beszélt.
Magyarországon fokozódik a hőség
Magyarországon fokozódik a hőség
Az országos tisztifőorvos lépett.
Az Országyűlés elfogadta: nincs többé védett ár
Az Országyűlés elfogadta: nincs többé védett ár
A Mi Hazánk azt kérdi: hol a 480 forintos benzinár?
Kezdődhet a közmédia átalakítása
Kezdődhet a közmédia átalakítása
Elfogadták a törvénymódosítást.
Csontok, kézfej és emberi arc egy beteghordozó lakásában
Csontok, kézfej és emberi arc egy beteghordozó lakásában
Elrendelték a férfi bűnügyi felügyeletét.
Magyar Péter az új köztársasági elnökről beszélt
Magyar Péter az új köztársasági elnökről beszélt
Az sem lenne baj, ha az új államfő kormánytag lenne - mondta.