Hirdetés

Csendes idő az utolsó novemberi hétvégén

mti | 2025. 11. 27. | 17:41:27
Többnyire felhős lesz felettünk az ég.
Csendes idő az utolsó novemberi hétvégén
A drónnal készült képen ködös táj Mátraszentlászló közelében 2025. november 14-én (Fotó: MTI/Komka Péter)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Csendes, késő őszi idő várható november utolsó hétvégéjén: eleinte a déli, majd egyre inkább a keleti országrészben több felhőre és némi csapadékra kell készülni, az ország többi részén a köd feloszlása után hosszabb-rövidebb napos időszakok lehetnek. A hőmérséklet csúcsértéke 5 Celsius-fok körül alakul - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet november 27-én, csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken az ország délkeleti felén jellemzően erősen felhős vagy borult, míg az északnyugati felén többnyire derült vagy gyengén felhős, napos idő várható. Késő délutántól, estétől egyre nagyobb területen növekedhet meg a felhőzet. A déli, délkeleti országrészben néhol kisebb eső előfordulhat. Eleinte még a Tiszántúlon az északi szelet kísérhetik élénk, erős lökések, majd a déli órákra ott is mérséklődik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul.

Szombaton az ország keleti, délkeleti felén többnyire zárt, másutt szakadozottabb felhőzet valószínű, amely mellett hosszabb-rövidebb napos időszakok is lehetnek a hajnalra képződő köd feloszlása után. Kelet, délkelet felé haladva nő a - jellemzően kisebb - eső előfordulási esélye. A légmozgás gyenge marad. Hajnalban általában mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet, de a kevésbé felhős területeken alacsonyabb is lehet a minimum. Kora délután 2-8 fok várható.

Vasárnap az ország keleti harmadán, felén felhős idő várható, nyugatabbra viszont napos és tartósan párás, ködös területek egyaránt előfordulhatnak. Az ország keleti harmadán néhol kisebb eső kialakulhat. A légáramlás gyenge vagy mérsékelt lesz. Hajnalban mínusz 5 és plusz 4, kora délután általában 4 és 9 fok között alakul a hőmérséklet, a tartósan ködös helyeken néhány fokkal ez alatt alakul.

Hirdetés
További híreink
Ilyen enyhe decembert régen láttunk
Ilyen enyhe decembert régen láttunk
Az északi, északkeleti tájakon alig esett csapadék.
Megjelent 2026 első sarki fénye
Megjelent 2026 első sarki fénye
Nagyjából fél óráig járta táncát az Aurora Borealis az északi horizont fölött.
Mínusz 20,6 Celsius-fok Nyíregyházán
Mínusz 20,6 Celsius-fok Nyíregyházán
Újabb fagyos éjszakán vagyunk túl.
Szabolcs-Szatmár-Bereg: hófúvásra adtak ki figyelmeztetést
Szabolcs-Szatmár-Bereg: hófúvásra adtak ki figyelmeztetést
A friss hóval fedett területeken a viharos szél magas hótorlaszokat emelhet.
Helyenként teljesen befagyott a Tisza
Helyenként teljesen befagyott a Tisza
A folyó felső szakaszán néhány szakaszon összefüggő a jégpáncél.
Mínusz 31 fokot is mértek Magyarországon
Mínusz 31 fokot is mértek Magyarországon
Az már alkalmas a jégtűzijátékra.
Kilenc évet kellett várni erre a Balatonon
Kilenc évet kellett várni erre a Balatonon
Legutóbb 2017-ben történt meg.
A leghidegebb reggelre ébredtünk
A leghidegebb reggelre ébredtünk
Közel járt a hőmérő higanyszála a rekorddöntéshez.
Operatív törzs: rendkívüli hideg jön
Operatív törzs: rendkívüli hideg jön
Életveszélyes, ha valaki a szabadban tölti az éjszakát.
Másodfokú figyelmeztetést adtak ki Szabolcsra
Másodfokú figyelmeztetést adtak ki Szabolcsra
Folytatódik a szokatlanul kemény tél.