Hirdetés

A kórházból üzent Ferenc pápa

mti | 2025. 03. 09. | 15:01:54
Szükségünk van a "gyengédség csodájára" - írta.
A kórházból üzent Ferenc pápa
Ferenc pápa (Fotó: pixabay)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Az embertársak iránti figyelemteljes szolgálat és gyengéd gondoskodás jelentőségét hangsúlyozta Ferenc pápa a kórházból írt március 9-i, vasárnapi üzenetében, amelyet a Vatikán közölt.

A vasárnap déli Úrangyala-imádságot kísérő beszédében a katolikus egyházfő kijelentette: "hosszan tartó kórházi tartózkodásom alatt én is megtapasztalom a figyelemteljes szolgálatot és a gondozás gyengédségét, elsősorban az orvosok és egészségügyi dolgozók részéről, akiknek szívből jövő köszönetet mondok".

A pápa hozzátette, hogy a kórházból azokra gondol, akik más és más módon közel állnak a betegekhez, és a betegek számára "az Úr jelenlétét jelzik".

Szükségünk van a "gyengédség csodájára", amely a próbára tett emberek számára egy kis fényt hoz a fájdalom sötétségében - írta az egyházfő.

Ferenc pápa beszédét azokhoz az önkéntesekhez intézte, akik jubileumi zarándoklaton vettek részt a Vatikánban vasárnap. Huszonötezer olasz és külföldi szociális munkás, a Vöröskereszt, a katasztrófavédelem és más szervezetek önkéntesei lepték el a Szent Péter teret.

A pápa hangoztatta, hogy a piac logikája uralta mai társadalomban, "ahol fennáll a veszély, hogy minden az érdek és a haszon kritériuma alá rendeltetik, az önkéntesség prófétai, és a remény jele, mivel a rászorulók iránti ellenszolgáltatás nélküli szolidaritás és szolgálat elsőbbségét képviseli".

Az egyházfő ismételt köszönetet mondott mindazoknak, akik imájukkal fejezik ki neki közelségüket, valamint békét szorgalmazott a világ háború dúlta térségeiben.

Ez volt az egymás követő negyedik vasárnap, hogy Ferenc pápa nem olvasta fel személyesen beszédét, amelyet ismét szöveges változatban adtak ki.

Az önkénteseknek bemutatott misét a Szent Péter téren Michael Czerny bíboros, az Átfogó Emberi Fejlődésért felelős dikasztérium prefektusa koncelebrálta a bíborosi testület más tagjaival együtt. A szabadtéri oltár fölé, a Szent Péter-bazilika központi lodzsájára kihelyezték Ferenc pápa stemmáját, amely az egyházfő jelenlétére utalt.

A misén felolvasták a pápa írta homíliát.

A Szentszék közlése szerint Pietro Parolin szentszéki államtitkár és helyettese, Edgar Pena Parra vasárnap felkereste a pápát, és "az egyházat és a világot érintő" folyó ügyekről egyeztettek. Az államtitkár minden héten meglátogatja az egyházfőt.

A szombat esti orvosi közlés szerint Ferenc pápa állapota továbbra is stabil, és csütörtök óta csekély, de fokozatos javulást mutat. Az orvosok legközelebb hétfőn adnak ki közleményt.

Vasárnap este a Szent Péter téren Ferenc pápa felépüléséért mondott rózsafüzérimát José Tolentino Calaca de Mendonca bíboros vezeti, a Kulturális és Oktatási Dikasztérium prefektusa.

Hétfőtől a kúria bíborosai megkezdik a nagyböjti lelkigyakorlatot, amelynek helyszíne a vatikáni audienciaterem lesz. A Szentszék közlése szerint a rózsafüzérimát hétfőtől az audienciateremben tartják.

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Két embert már le is tartóztattak hűtlen kezelés miatt.
Kánikula: részlegesen feloldják a hétvégi kamionstopot
Kánikula: részlegesen feloldják a hétvégi kamionstopot
A közlekedőket fokozott óvatosságra intik.
Tanács Zoltán a Mediaworks „összeomlásáról”
Tanács Zoltán a Mediaworks „összeomlásáról”
Most eljött az igazság pillanata - írta.
Hőség: meghosszabbították a vörös kódot
Hőség: meghosszabbították a vörös kódot
Figyeljünk egymásra - kéri a miniszter.
Körözést adtak ki a zalai ál-Jézus ellen
Körözést adtak ki a zalai ál-Jézus ellen
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Ügynökakták: 11 tagú bizottság állhat fel
Ügynökakták: 11 tagú bizottság állhat fel
Törlesztenének egy nagy adósságot.
Történelmi mélyponton a Velencei-tó vízszintje
Történelmi mélyponton a Velencei-tó vízszintje
A szakértő szerint összetett helyzettel állunk szemben.
NKA-botrány: hat embert őrizetbe vett a NAV
NKA-botrány: hat embert őrizetbe vett a NAV
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Több mint 14 millió euró jut Parajdnak
Több mint 14 millió euró jut Parajdnak
A sóbánya Székelyföld egyik leglátogatottabb turisztikai látványossága volt.
Megalakul az Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság
Megalakul az Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság
Hegedűs Zsolt a szakdolgozók bérrendezéséről is beszélt.
Az Országyűlés elfogadta: nincs többé védett ár
Az Országyűlés elfogadta: nincs többé védett ár
A Mi Hazánk azt kérdi: hol a 480 forintos benzinár?