Hirdetés

Honvédség: 3800 tartalékost sikerült toborozni

| 2025. 01. 18. | 14:55:55
Egy olimpiai ezüstérmesünk is bevonult.
Honvédség: 3800 tartalékost sikerült toborozni
Bárdosi Sándor olimpiai ezüstérmes birkózó, területvédelmi tartalékos katona felveszi az egyenruhát a területvédelmi tartalékosok bevonulása napján Gödöllőn (Fotó: MTI)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Jóval a várakozások felett sikerült a Magyar Honvédség által tavaly indított Szeretem, Megvédem! elnevezésű toborzókampány: 3800 tartalékost sikerült toborozni - mondta a Magyar Honvédség Területvédelmi Erők Parancsnokságának parancsnoka szombaton Gödöllőn, a Magyar Honvédség vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred egységének székhelyén.

Drót László dandártábornok a tartalékosok bevonulásának napján a bevonulók előtt elmondta, hogy a szombaton megkezdett modul rendszerű kiképzés arra ad majd lehetőséget a bevonulóknak, hogy tartalékos katonaként teljesítsenek szolgálatot.

A tartalékosi rendszer kiépítése 2017-ben kezdődött, amikor a Magyar Honvédség úgy döntött, hogy a területvédelmi rendszert és a tartalékos rendszert kiépíti. A területvédelmi ezredek behálózzák pókhálóként az országot, mert amíg a műveleti alakulatok az ország különböző pontjain támaszpontokra csoportosulnak, addig a területvédelmi ezredek és zászlóaljak minden vármegyében, minden járásban szolgálatot teljesítenek - fűzte hozzá a parancsnok.

A tábornok beszélt arról, hogy jelenleg az ország 21 területén folyik valamilyen területvédelmi tartalékos kiképzés. Hozzátette, készen állnak arra, hogy hétvégenként 12 modulban lehessen végrehajtani az egyéves alapkiképzést. Az alapkiképzés után 15 szolgálati napot kérnek évente a katonáktól, hogy a további kiképzési feladataikat is befejezhessék. A területvédelmi ezred jelenleg több mint 4500 tartalékossal rendelkezik - jelezte a területvédelmi erők parancsnoka.

Bárdosi Sándor olimpiai ezüstérmes, junior világ- és Európa-bajnok birkózó, a területvédelmi erők jelenleg bevonuló tartalékosa az MTI-nek elmondta, hogy már hétéves korában a Honvédban sportolt, ami aztán 1989-ben megszűnt. Reméli, hogy jó példával tud szolgálni a fiataloknak, szerinte erre a mai világban szüksége van a fiatalabb korosztálynak. 

"Ha én 48 évesen meg tudom csinálni, és hasznosnak érzem magam, és úgy gondolom, hogy én itt tudok alkotni, akkor szerintem ezt mindenki meg tudja tenni" - fogalmazott a sportoló.

Molnár Attila főtörzsőrmester, az MH 1. Területvédelmi Ezred és a Tv2 Kiképzés című műsorának egyik kiképzője kiemelte, hogy a tartalékosoknak ugyanolyan képzettséggel és képességekkel kell rendelkezniük, mint a szerződéses állománynak, hiszen ők a második lépcső, akiknek a szerződéses állomány helyébe kell tudniuk lépni, ha az túl nagy veszteséget szenvedne.

További híreink