Kilométereken át hajtott forgalommal szemben az M1-esen

A rendőrségre március 17-én 0 óra 54 perckor érkezett bejelentés, hogy az M1-es autópálya 42-es kilométerszelvényében egy személygépkocsi a forgalommal szemben halad.
Az autópályás rendőrök a Budapest felé vezető oldal 50-es kilométerszelvényben a megkülönböztető hang és fényjelzéssel megkísérelték megállítani a járművet, azonban a sofőr kikerülte a szolgálati gépkocsit és tovább hajtott. A járőrök a veszélyhelyzetet felmérve a 61-es kilométerszelvényben két szolgálati gépkocsival a Budapest irányába tartó forgalmat folyamatosan lassították. A forgalommal szemben közlekedő jármű vezetője Tata térségében a rendőrök jelzéseit, valamint a torlódást észlelte és a leállósávra húzódva megállt.
Idős osztrák férfi volt a sofőr
A magyar hatósági jelzésű autót egy 84 éves osztrák állampolgár vezette, aki nem értette az intézkedés okát. Elmondása szerint Sopron felé tartott és a sztrádára való felhajtása előtt rossz útbaigazítást kapott. A rendőrök a zavart férfit megnyugtatták, majd járművét a helyes irányba fordították. A gépkocsivezető balesetet nem okozott, azonban az általa előidézett cselekményt elismerte.
A rendőrök a külföldi ellen közúti veszélyeztetés bűntett elkövetésének gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást






































