XXX
Magyarországon a lakosságnak ugyan nem akkora hányada lakik albérletben mint a nyugati országok, de azért elmondható, hogy a népesség egy meghatározó százalékának a lakhatása ebben a formában megoldott.
Akik albérletben élnek, többnyire megelégednek azzal a gondolattal, hogy a főbérlőjüknek bizonyára van biztosítása (bár ez nem minden esetben igaz). A következőkben megvizsgáljuk, hogy miért érdemes utánanézned, hogy a főbérlődnek pontosan mire terjed ki biztosítási fedezete, és hogy te magad milyen megoldásokat vehetsz igénybe annak érdekében, hogy nagyobb biztonságban érezhesd magad.
Manapság a legtöbb háztartásban kimondottan nagy értéket képviselnek az ingóságok. Egy-egy elektronikai eszköz (TV, telefon, tablet, laptop, és még sorolhatnánk...) értéke akár egy átlagos havi fizetés mértékét bőven meghaladja, aminek a váratlan elvesztése, ellopása, meghibásodása igen komoly anyagi terheket ró a tulajdonosra. Éppen emiatt érdemes minden esetben biztosítást kötni rájuk, hogy ha bekövetkezik a baj, akkor ne saját zsebből kelljen pótolni az értékeidet, hanem legyen egy biztonsági háló alattad.
Te is szeretnéd, ha minden értéked biztonságban tudhatnád a hétköznapok során? Kösd meg online a lakásbiztosítást! Legyen szó akár teljes körű védelemről vagy csupán az ingóságok megóvásáról, biztosan megtalálod a neked való csomagot.
Annak érdekében, hogy egy váratlan fordulat esetén minden flottul menjen, érdemes egy leltárt készíteni. Ebben rögzítsd, hogy milyen eszközeid vannak, és azokat mikor, milyen összegért vásároltad. Ezt a táblázatot érdemes már a biztosítás megkötése előtt összerakni, hogy a biztosítási összeg ne legyen végül se túl magas, se túl alacsony.
Ezt a leltári listát tanácsos rendszeres időközönként ellenőrizni, hogy minden tétel megvan-e még, ami szerepel rajta! Ha új tárgyak kerülnek a háztartásodba, azokat is tüntesd fel, lehetőleg a hozzájuk tartozó számlával együtt!
Az eszközeid listáját vezetheted akár papíralapon vagy számítógépen is. Arra azonban mindkét esetben figyelj oda, hogy legyen egy másolatod védett helyen. A fizikai formátumú leltárból nem árt, ha van egy példány egy másik lakásban is, vagy egy tűzbiztos dobozban, a számítógépen tárolt verzióból pedig biztos, ami biztos alapon jobb, ha valamilyen felhőalapú rendszerbe is el van mentve a fájl. Ez azért fontos, mert bármelyik pillanatok alatt tönkremehet egy lakástűz esetén, de akár egy betörés során is elvihetik vagy a lakás beázása alatt is megsemmisülhetnek.
Amennyiben ezeket a lépéseket megteszed, akkor már sokat tettél annak érdekében, hogy a váratlan helyzeteknek felkészülten nézz elébe.