Hirdetés

Bódog Tamás: rengeteg helyzetet kihagytunk

MTI | 2026. 01. 03. | 09:24:12
A Nyíregyháza vezetőedzője több pontot remélt.
Bódog Tamás: rengeteg helyzetet kihagytunk
Bódog Tamás (Fotó: MTI/Vajda János)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Megkezdte a felkészülést a tavaszi idényre a labdarúgó NB I-ben utolsó előtti, vagyis kieső helyen álló Nyíregyháza, amelynek vezetőedzője, Bódog Tamás szerint a bentmaradás érdekében minden bajnoki fontos lesz. A szakmai munka irányítását október közepén vette át az 55 éves vezetőedző, de a piros-kékek időközben csak egy helyet javítottak a tabellán. Az elsődleges okokat az M1 aktuális csatornának adott interjúban részletezte január 2-án.

"Hiába játszottunk jól, ha a pontszámokban ez nem látszik. Rengeteg helyzetet kihagytunk, ezen mindenképpen változtatunk kell a jövőben" – mondta, majd hozzátette, az irányítása alatt megszerzett öt pontnál többet remélt, így viszont az utolsó fordulóig minden meccs fontos lesz számukra.

Elődje, Szabó István munkája alatt a Nyíregyháza 27 százalékos teljesítményt nyújtott, de Bódog Tamással is csak 24 százalék az eredményességi mutató.

"Idény közben, szerdán jöttem, pénteken pedig már bajnokink volt. Most háromhetes felkészülési időszak előtt állunk, közte egy törökországi edzőtáborral" – fogalmazott, kiegészítve annyival, hogy szándékosan erősebb ellenfelekkel játszanak majd tesztmérkőzéseket, elvégre az FK Csíkszereda a román, a Levszki Szófia a bolgár, míg az MFK Karviná és a Hradec Králové a cseh élvonalban szerepel.

A Spartacus a tavaszi első fordulóban az Újpest ellen játszik hazai pályán, Bódog Tamás pedig kitért régi barátja, Dárdai Pál sportigazgatói szerepvállalására a fővárosi klubnál. "Szoros a kötődés családjaink között, ezért is szurkolok Palinak, aki a Németországból hozott profizmust Újpesten is kamatoztathatja. Biztos fura lesz majd néhány embernek, hogy a pénzért, amit kap az Újpesttől, meg is kell dolgoznia" – zárta az interjút a szakvezető.

További híreink
Rajt a foci-vb-n, Magyarország nélkül
Rajt a foci-vb-n, Magyarország nélkül
A magyarok - mint 1986 óta mindig - sikertelenül zárták a kvalifikációt.
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Kemény meccsen nyertek a mieink a Nagyerdei Stadionban.
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Mindkét klub jól jár - írják.
Itáliában izzad a nyíregyházi kiválóság
Itáliában izzad a nyíregyházi kiválóság
Onnan pedig Csehországba vezet az útja.
A magyarok edzését ötezren nézték
A magyarok edzését ötezren nézték
Megérdemlik a szurkolók, hogy lássák a játékosokat - így Rossi.
Fucsovics tíz helyett csúszott vissza
Fucsovics tíz helyett csúszott vissza
Jelenleg a 75. helyen áll.
Hetvenéves a műrepülő Bessenyei Péter
Hetvenéves a műrepülő Bessenyei Péter
Számos nagyszerű eredményt ért el.
Szoboszlaié az év legszebb gólja Liverpoolban
Szoboszlaié az év legszebb gólja Liverpoolban
A szurkolók szavazatai alapján.
Varga duplája kellett a magyarok győzeleméhez
Varga duplája kellett a magyarok győzeleméhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Rajt a foci-vb-n, Magyarország nélkül
Rajt a foci-vb-n, Magyarország nélkül
A magyarok - mint 1986 óta mindig - sikertelenül zárták a kvalifikációt.
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Kemény meccsen nyertek a mieink a Nagyerdei Stadionban.
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Mindkét klub jól jár - írják.
A magyarok edzését ötezren nézték
A magyarok edzését ötezren nézték
Megérdemlik a szurkolók, hogy lássák a játékosokat - így Rossi.
Szoboszlaié az év legszebb gólja Liverpoolban
Szoboszlaié az év legszebb gólja Liverpoolban
A szurkolók szavazatai alapján.
Varga duplája kellett a magyarok győzeleméhez
Varga duplája kellett a magyarok győzeleméhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Szoboszlai Dominik kétharmaddal győzött
Szoboszlai Dominik kétharmaddal győzött
A szavazatok több mint kétharmadát begyűjtve érdemelte ki az elismerést.
Bajnoki döntő: simán egyenlített a Nyíregyháza
Bajnoki döntő: simán egyenlített a Nyíregyháza
Kiütötték az Újpestet a szabolcsiak.
Válogatott játékossal erősített a Kisvárda
Válogatott játékossal erősített a Kisvárda
Dunaszerdahelyen csapatkapitány is volt.