Hirdetés

Nyíregyházi kórház: egyelőre marad a palackozott víz

Szabolcsihír | 2026. 06. 26. | 09:30:54
Még dolgoznak a vízminőségi probléma megoldásán.
Nyíregyházi kórház: egyelőre marad a palackozott víz
Zárva vannak a vízcsapok (Fotó: Illusztráció/Freepik.com)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórházban végzett vízminőség-ellenőrzések során a szakemberek a vízhálózat egyes pontjain olyan mikrobiológiai eltéréseket azonosítottak (a Jósa András Tagkórházban - a szerk.), amelyek indokolttá tették a megelőző intézkedések azonnali bevezetését. Az érintett területeken a vízhasználatot a vonatkozó előírásoknak megfelelően korlátozták, alternatív megoldásokat biztosítottak, valamint megkezdték a vízhálózat fertőtlenítését és a szükséges ellenőrző vizsgálatokat.

Az egészségügyi intézmény június 26-i, pénteki közleménye szerint a vizsgálati eredmények kézhezvételét követően haladéktalanul megtették a szükséges szakmai (kórházhigiénés) intézkedéseket, melyeket a hatóság is felügyel.

Folyamatosan együttműködünk a hatóságokkal és a kórház műszaki üzemeltetőjével, a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatósággal (KEF) a szükséges műszaki intézkedések minél előbbi sikere érdekében. A külső műszaki üzemeltető KEF 2024. január 1-től vette át intézményünkben az üzemeltetést kormányrendelet alapján, beleértve a vízellátás biztosítását és karbantartását – fogalmaznak.

A helyzet megnyugtató rendeződéséig betegeinket és dolgozóinkat palackozott vízzel látja el a KEF, és megkezdte az általa szükségesnek ítélt, illetve a hatóságok által elvárt beavatkozásokat a vízminőség javítása érdekében. Intézményünk feladata a biztonságos betegellátás, ezért a higiénés rendelkezések alapján módosítottuk az egyes betegápolási folyamatainkat, a zavartalan működés biztosítása érdekében 

– olvasható a közleményben, amelyben hozzáteszik, hogy a műszaki munkálatok előrehaladásáról és arról, hogy mikorra oldódhat meg a probléma, kizárólag a KEF tud felvilágosítást adni. Amint a szükséges információk az intézmény rendelkezésére állnak, haladéktalanul tájékoztatják a lakosságot.

Vízminőségi probléma miatt lépett a nyíregyházi kórház
Korlátozták a vízhasználatot.
További híreink
Jelzett a Gondosóra a záhonyi lakásban
Jelzett a Gondosóra a záhonyi lakásban
Idős emberen kellett segíteni.
Megszűnik a Kelet-Magyarország mint napilap
Megszűnik a Kelet-Magyarország mint napilap
Hetente egyszer jelenik majd meg a Nyíregyházán szerkesztett újság.
Pénztárcát lopott Nyíregyházán – keresik
Pénztárcát lopott Nyíregyházán – keresik
Az elkövetőről felvétel készült.
Ötven percet késik a Szamos EuroCity
Ötven percet késik a Szamos EuroCity
Türelem, türelem, türelem.
Meghalt Nyakó Júlia színésznő
Meghalt Nyakó Júlia színésznő
Sok filmben is szerepelt.
Elhunyt Keresztes László tiszteletbeli apát és kanonok
Elhunyt Keresztes László tiszteletbeli apát és kanonok
Végakarata szerint Nyíregyházán temetik el.
Teljesen kiégett egy autó Nyíregyházán
Teljesen kiégett egy autó Nyíregyházán
Az érintett útszakaszt lezárták a beavatkozás idejére.
Hőség: vizet osztanak Nyíregyházán
Hőség: vizet osztanak Nyíregyházán
Van, ahol párakapuk is működnek.
A Szamosban úszva menekült az autótolvaj
A Szamosban úszva menekült az autótolvaj
Leveleken és Ófehértón is járművet kötött el. +Videó
Jelzett a Gondosóra a záhonyi lakásban
Jelzett a Gondosóra a záhonyi lakásban
Idős emberen kellett segíteni.
Megszűnik a Kelet-Magyarország mint napilap
Megszűnik a Kelet-Magyarország mint napilap
Hetente egyszer jelenik majd meg a Nyíregyházán szerkesztett újság.
Többfunkciós sportpálya épül Tuzséron
Többfunkciós sportpálya épül Tuzséron
Mintegy 57 millió forintból.
Mentőszervezetek gyakorlatoztak Szabolcsban
Mentőszervezetek gyakorlatoztak Szabolcsban
Megújították a minősítésüket.
Kiskacsákat mentettek a nyíregyházi tűzoltók
Kiskacsákat mentettek a nyíregyházi tűzoltók
Sok dolguk volt a lánglovagoknak.
Autó lángolt a 4-esen
Autó lángolt a 4-esen
Újfehértó és Téglás között.
Rendbe teszik az egyik máriapócsi utcát
Rendbe teszik az egyik máriapócsi utcát
Rég várt beruházás kezdődhet el.
Intézetben nevelkedő lányokat használtak ki Szabolcsban
Intézetben nevelkedő lányokat használtak ki Szabolcsban
Szexuális visszaélés miatt három férfit vettek őrizetbe.
Nagyecsed is kap egy rekortánpályát
Nagyecsed is kap egy rekortánpályát
Eredményes lett a közbeszerzés.
Tilalom a szabolcsi tűzrakóhelyekre is
Tilalom a szabolcsi tűzrakóhelyekre is
Az ország egész területén kiszáradt a biomassza.
Szabolcsi cigarettagyár: meghosszabbíthatják a letartóztatásokat
Szabolcsi cigarettagyár: meghosszabbíthatják a letartóztatásokat
Fennáll a külföldi állampolgárságú gyanúsítottak szökésének veszélye - indokolt az ügyészség.