Vízminőségi probléma miatt lépett a nyíregyházi kórház

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórházban végzett vízminőség-ellenőrzések során a szakemberek a vízhálózat egyes pontjain olyan mikrobiológiai eltéréseket azonosítottak, amelyek indokolttá tették a megelőző intézkedések azonnali bevezetését. Az intézkedések a Cardiovascularis Centrum (CVC) épületét, a Sebészeti Tömböt, a Rehabilitációs Tömböt és a Belgyógyászati Tömböt (citromsárga épület) érintik.
– Intézményünk a vizsgálati eredmények kézhezvételét követően haladéktalanul megtette a szükséges szakmai és műszaki intézkedéseket. Az érintett területeken a vízhasználatot a vonatkozó előírásoknak megfelelően korlátoztuk, alternatív megoldásokat biztosítottunk, valamint megkezdtük a vízhálózat fertőtlenítését és a szükséges ellenőrző vizsgálatokat. A munkatársaink az ilyen helyzetben megkövetelt betegellátási higiénés eljárásokat alkalmazzák, melyeknek köszönhetően a betegellátás folyamatos és biztonságos – írta a szabolcsi kórház június 24-i Facebook-posztjában.
Megnyugtatásul hozzátették, a kórház működése folyamatos, az ellátás biztonságos, és minden szükséges intézkedés megtörténik a betegek és a hozzátartozók védelmében. A bevezetett intézkedések célja a megelőzés, valamint az intézményekbe járók egészségének legmagasabb szintű védelme.
– A helyzetet folyamatosan figyelemmel kísérjük, együttműködünk a hatóságokkal, és a szükséges beavatkozásokat a hatósági és szakmai előírásoknak megfelelően végezzük – fogalmaztak.





































