Nagyszerű magyar siker Montenegróban

| 2022. 02. 27. | 21:02:00
Férfi kosárlabdázóink Montenegróban játszottak.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott Montenegróban vendégszerepelt február 27-én este, a mérkőzés apropója világbajnoki-selejtező volt.

Debrecenben, február 24-én 83–67-re győzött Montenegró, ezúttal azonban sikerült visszavágnia "fiainknak".

Az összecsapás első negyedében, ha nem is magabiztos előnyre, de hárompontos fórra azért szert tettek Ivkovics Sztojan játékosai. Ezt az előnyt még megtoldották két ponttal a magyarok a nagyszünetre, amikor is így 35–40 állt az eredményjelzőn.

A második félidőt jobban kezdték a hazaiak, egy negyed alatt ki is egyenlítettek, ettől izgalmasabbra aligha sikerülhetett volna a befejező negyed. A magyarok érezték, hogy menni kell előre, parádés tíz percet produkálva pedig végül 88–84-re legyőzték Montenegrót.

Ez azt jelenti, hogy a világbajnoki-selejtező hajrájához érve továbbjutó helyen állunk, mivel a csoportunk másik meccsén a franciák legyőzték a portugálokat 69–56-ra.