Simán verte a Debreceni Egyetem csapatát a Szpari

| 2021. 02. 14. | 17:00:00
A nyíregyháziak hamar eldöntötték a meccset.

A kiesés elől menekülő DEAC-ot látta vendégül a Nyíregyháza a labdarúgó NB II. 24. fordulójában. Mivel mostanság az időjárás “bekeményített”, borítékolható volt, hogy a játékosokat nem tökéletes állapotban lévő gyepszőnyeg fogadja. Augusztusban 1-0-ra győzte le a Szparit a DEAC a Nagyerdei Stadionban, így igazán fűthette a visszavágás vágya a szabolcsiakat.

Remekül kezdett a Nyíregyháza! A 3. percben Hamed az alapvonal közeléből visszapasszolt Gresóhoz, aki az ötös közeléből vette be Zöldesi Illés kapuját (1-0). A folytatásban is hazai együttes dominált, előbb Gresó fejesénél a labda a lécen csattant, két perccel később már az égiek sem segítettek a debrecenieken: Márkus ívelése Hamedet találta meg, a szudáni válogatott labdarúgó a tizenhatosonkon belül mellel szelidítette meg a játékszert, aztán bombázott, Zöldesi tehetlennek bizonyult (2-0).

Szünet után már aktívabbnak bizonyult a debreceni gárda, de gólképtelen maradt, így öt nyeretlenül megvívott bajnoki után tudott nyerni a Szpari.