Három góllal vezetett a Kisvárda, majd kikapott kettővel

szabolcsihir.hu

2022.04.03. 08:03

Mekkora meccs volt! (Fotó: Fehérvár FC)

Tíz perc alatt öt gól született Székesfehérváron

A kisvárdai csapat a labdarúgó NB I. 26. fordulójában a MOL Fehérvár vendége volt április 2-án.

A gólgyártást a szabolcsiak kezdték, öt perc alatt 3–0-ra vezettek, történt mindez a 8-13. perc között, a 16. és a 18. minutum között két gólt is szereztek a hazaiak, ezzel pedig 2–3 állt az eredményjelzőn, az első félidő további része parázs csatát eredményezett, több gólt azonban már nem.

Az 59. percben jött a székesfehérváriak egyenlítő találata, de talán még akkor sem gondolták a legvérmesebb hazai szurkolók sem, hogy fog következni sorra a többi is. Az említett gól után 20 perccel már az előny is a piros-kékeknél volt, megfordították a találkozót.

A 84. minutumban kiállította a játékvezető a kisvárdai Kravcsenkót, majd egy büntetőt is értékesített a Fehérvár, ezzel pedig 5–3-ra meg is nyerték a hazaiak az összecsapást.

Labdarúgás, NB I., 26. FORDULÓ:
MOL FEHÉRVÁR FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 5–3 (2–3)
Székesfehérvár, 2054 néző, V.:
Erdős József
FEHÉRVÁR: Kovács D. – Bese, Rus, Stopira – Nego, Fiola, Zulj (Makarenko, 72.), Bamgboye (Petrjak, 72.), Hangya ­ Nikolics (Kovács I., 93.), Kodro (Sabanov, 87.)
Vezetőedző: Michael Boris
KISVÁRDA: Dombó – Hej, Kravcsenko, Csirkovics, Leoni (Peteleu, 84.) – Melnik, Karabeljov – Navrátil, Ötvös (Zlicsics, 63.), Bumba (Asani, 70.) – Camaj (Nagy M. K., 85.)
Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Bumba (0–1) a 8., Navrátil (0–2) a 10., Camaj (0–3) a 12., Nikolics (1–3) a 15., Bamgboye (2–3) a 18., Zulj (3–3) az 59., Kodro (4–3) a 80., Nikolics (11-esből, 5–3) a 85. percben
Kiállítva: Kravcsenko a 83. percben