Máté megvédte a bajnoki címét!

Szabolcsihír

2017.05.02. 15:47

Helebrandt Máté megvédte bajnoki címét.

Két alétikai versenyen is jól szerepeltek a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái a hétvégén. Újabb bajnoki címmel büszkélkedhet Helebrandt Máté, a Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglója (fenti képünkön). Vasárnap rendezték meg Békéscsabán a 38. Nemzetközi Sportgála, mely a gyaloglók számára a magyar bajnokságot is jelentette. Pokorovenszki József edző tanítványának majdnem 8 hetet kellett kihagynia a verseny előtt betegség miatt, így számára most nem az idő volt a fontos, hanem, hogy megvédje a bajnoki címét.  A nyíregyházi gyaloglónak nem volt könnyű dolga, de végül az idő őt igazolta és 1:23:14-es idővel sikerült beérnie elsőként a célba, ezzel pedig sikerült megvédenie a bajnoki címét.

Két arany, 2 ezüst a Savaria Kupáról

Jól szerepeltek a Nyíregyházi Sportcentrum dobóatlétái a hétvégén megrendezett Savaria Kupán, Szombathelyen, ahol a hazai élvonal szinte teljes létszámban pályára lépett.

A felnőtt férfiak diszkoszvető viadalában Szikszai Róbertnek 60,43 méteres dobásával sikerült a második helyet megszerezni. Az élen a 2017-ben először versenyző Kővágó Zoltán végzett 63,31 méterrel.
A női diszkoszban Kerekes Dóra 52,50 méterrel harcolta ki magának az legmagasabb helyet a dobogón, a leányok kategóriájában pedig Zsiga Kinga érte el, hogy 59,01 m-el övé legyen az aranyérem.
A diszkoszvetők mellett súlylökésben is sikerült egy ezüstérmet szerezni a Nyíregyházi Sportcentrum dobóatlétái közül Tóth Balázsnak ( 15,48) a fiú kategóriában.