A hazai pálya előnye: a miskolci Német-Németh duó nyerte a Diósgyőr-ralit

| 2024. 05. 26. | 16:41:58
Német Gábor pályafutása során először nyert hazai ralibajnoki futamot abszolútban.
Németék először nyertek futamot az élvonalban (Fotó: Diósgyőr Rally/Facebook)

A miskolci Német Gábor nyerte a vasárnap véget ért Diósgyőr-ralit, a HUMDA országos ralibajnokság idei szezonjának második futamát, melyen végig nagy csatát vívott a végül másodikként záró Turán Frigyessel.

A viadal szombati első három gyorsasági szakaszán a Turán, Zsiros Gábor kettős volt a leggyorsabb a Volkswagen Polo R5-tel, a negyedik gyorsaságin viszont Német és navigátora, Németh Gergely 9.7 másodperccel jobb időt ért el, mint Turánék, így az összetettben átvette a vezetést. Az ötödik és a hatodik szakasz a Velenczei Ádám, Vánsza Zsolt párosé volt, ráadásul a hatodik gyorsaságin Turánék elhibáztak egy lassítót, ezért 10 másodperces időbüntetést kaptak.

A vasárnapi folytatás során a hazai közönség előtt szereplő Német, Németh duó hat szakaszból négyen is a leggyorsabb volt, a másik kettőt Turánék teljesítették a legjobb idővel. A végelszámolásban azonban ez is kevés volt a Shell Helix Ultra csapatának párosa számára, Németék ugyanis csaknem 10 másodpercet megőriztek az előnyükből és győztek.

Velenczeiék még a szombati napon kétszer 10 másodperc időbüntetést kaptak, ennek ellenére dobogóra állhattak, miután több mint egyperces lemaradással elcsípték a harmadik helyet.