Hirdetés

Kigyulladt egy busz Nyíregyházán

katasztrófavédelem | 2025. 01. 24. | 09:48:53
Szén-monoxid miatt több házba is vonultak a tűzoltók.
Kigyulladt egy busz Nyíregyházán
Mozgalmas napjaik voltak a lánglovagoknak (Fotó: Illusztráció/pixabay)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Jelzett a szén-monoxid-érzékelő egy családi ház konyhájában január 23-án kora hajnalban Kisvárdán, a Jékei úton. A helyi hivatásos tűzoltók mérései alacsony értékben mutatták ki a szén-monoxid jelenlétét az ingatlanban. A gázszolgáltató szakembere szivárgást nem tapasztalt, a fürdőszobai fali, nyílt égésterű kazánt felülvizsgálatig kizárta a hálózatról. Vélhetően a konyhában található cserépkályhából visszaáramló füst miatt jelzett be az érzékelő. Az esetről értesítették a kéményseprőket. Lakosságvédelmi intézkedés, személyi sérülés nem történt.

Gázszagot érzett, rosszul érezte magát egy idős ember otthonában, Vásárosnaményban, egy Bartók Béla utcai társasházi lakásban tegnap. A helyi önkormányzati tűzoltók mérései nem mutattak ki szén-monoxidot. A gázszolgáltató szakembere a gáztűzhelynél és egy hálószobai konvektoroknál gázszivárgást állapított meg, így a lakást a szolgáltatásból kizárta. Az ingatlan fűthetetlenné vált, az ott élő egy ember elhelyezéséről átmenetileg gondoskodnak. Személyi sérülés nem történt.

Kigyulladt egy autóbusz motortere csütörtök reggel Nyíregyházán, a Debreceni úton. A helyi hivatásos tűzoltók kiérkezése előtt a gépjárművezető a tüzet két darab 6 kg-os porral oltó tűzoltó készülékkel eloltotta, a gépjárművet áramtalanította. A tűzoltók egy gyorssugárral az izzó részeket visszahűtötték. Az utasokért mentesítő járat érkezett. Az autóbusz elszállításáról a busztársaság intézkedett.

Járműtűz miatt tegnap este is riasztották a nyíregyházi hivatásos tűzoltókat. Az Arany János utcában egy személygépkocsi motortere égett. Az egység egy gyorssugárral oltotta el a tüzet, majd megszüntette a közúti akadályt, áramtalanította a járművet. Személyi sérülés egyik esetnél sem történt. A tüzek vélelmezhetően elektromos meghibásodások miatt keletkeztek.

Kommunális és zöld hulladék égett egy négyzetméteren tegnap délelőtt a csengeri Dankó utcai, út melletti árokban. A helyi önkormányzati tűzoltók oltották el a tüzet. 

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Épület lángolt Tiszabereken
Épület lángolt Tiszabereken
Riasztották a tűzoltókat.
Marad a borult, párás idő Szabolcsban
Marad a borult, párás idő Szabolcsban
3-10 Celsius-fokos maximumokkal.
Korom izzott egy tunyogmatolcsi kéményben
Korom izzott egy tunyogmatolcsi kéményben
Az Arany János utcából érkezett a riasztás.
Országos rendőrségi ellenőrzés kezdődik
Országos rendőrségi ellenőrzés kezdődik
Az ittas sofőrök kiszűrése a cél.
Villanyoszlopnak ütközött egy autó Őrön
Villanyoszlopnak ütközött egy autó Őrön
Mentő is érkezett a helyszínre.
Műjégpálya nyílik Újfehértón és Záhonyban
Műjégpálya nyílik Újfehértón és Záhonyban
Az iskolai csoportok ingyen használhatják.
A hétvégén is marad a párás, ködös idő
A hétvégén is marad a párás, ködös idő
A Napot nem nagyon látjuk majd.
Egyre több a beteg Szabolcsban
Egyre több a beteg Szabolcsban
Az országos átlag felett alakult az incidencia.
Látta valaki Holycsa Viktort?
Látta valaki Holycsa Viktort?
A záhonyi rendőrök kérik a civilek segítségét.
Teremi vadhúsüzemre csapott le a Nébih
Teremi vadhúsüzemre csapott le a Nébih
Több szabálytalanságot is találtak.