A Puskás Akadémia örülhetett Kisvárdán

| 2021. 03. 02. | 18:41:00
Gödörben a szabolcsi csapat.

A Puskás Akadémia 1-0-ra nyert a Kisvárda vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának keddi nyitómérkőzésén.

A várdaiak sorozatban harmadik bajnoki találkozójukat veszítették el,

míg a tabella második helyén álló felcsúti együttes idegenben egymás utáni negyedik sikerét aratta.

Nem túl nagy iramban, óvatoskodó játékkal kezdődött a mérkőzés, melynek első 20-25 percében a vendégek tűntek aktívabbnak, de igazán komoly gólhelyzetbe egyik fél sem került. A szünet előtt nem sokkal aztán előnyhöz jutott a Puskás Akadémia: az addig túlnyomó részt jól záró várdai védelem lemaradt Knezevicről, aki közelről, éles szögből nem hibázott.

Fordulás után annyiban változott a játék képe, hogy az idő előre haladtával a felcsútiak egyre inkább feladták a támadások lehetőségét, és elkezdtek átállni a biztos védekezésre. A hajrához közeledve ők az eredmény megőrzésére törekedtek, a hazaiaknak pedig a lefújásig egyszer sem sikerült feltörniük a rivális védelmét.