A végén jött a fekete leves...

| 2022. 03. 07. | 10:55:00
A Ferencváros vendége volt a Kisvárda a labdarúgó NB I-ben.

A labdarúgó NB I. 23. fordulójában a Fradi otthonában vendégszerepelt a Kisvárda március 6-án.

A találkozó első harminc percében a tizenegyestől függetlenül is a kisvárdaiak álltak közelebb a gólhoz, Dibusz Dénesnek jó ideig semmi munkája sem volt, majd fél percen belül kétszer is nagyot kellett védenie. Bumba pedig a büntetőt jól lőtte, vezetett a Kisvárda a 31. percben, 0–1.

Egyébiránt, ha nem véd válogatott formában Dibusz, a szünetre a vendégek két-három gólos előnnyel vonulhattak volna, Claudiu Bumba óriási ziccerben rontott, mondani sem kell, Dibusz védett. Ezzel szemben a másik kapuban Dombó Dávidnak csak néhány beadásnál kellett lehúznia a labdát, a szünet előtti pillanatokban pedig magához ölelnie Tokmac Nguen távoli, középre tartó lövését követően.

A második félidőre magához tért a Fradi, az 58. percben történt (1–1) egyenlítésüket követően pedig már az volt a kérdés, bírják-e majd a tempót a vendégek, vagy megtörnek, és a listavezető újabb gólt szerezve megfordítja az eredményt. Tömörült a kisvárdai csapat, sokszor harminc méteren belül volt mind a tíz mezőnyjátékosa, de ebben a helyzetben nem volt más választásuk a látogatóknak, próbálták elzárni a területeket az érkező ferencvárosiak elől.
A vendégek a mérkőzés végéhez közeledve rutinosan az időt is húzták, ám nem bírták ki a lefújásig, Tokmac Nguen a lefújás előtti pillanatokban higgadtan használta ki az előtte adódó lehetőséget, 2–1 – foglalta össze az eseményeket az NSO.