Johannánkat kiejtették

2016.01.28. 14:26

Hej, ha minden Grand Slamen elődöntőbe jutna egy magyar!

Vereséget szenvedett a magyar származású Konta Johanna az Australian Open elődöntőjében. A brit-magyar lányt a hetedik helyen kiemelt Angelique Kerber verte meg két játszmában, 7-5 6-2-re. A másik ágon Serena Williams diadalmaskodott a lengyel radwanska felett, így szombaton a nőknél Williams-Kerber döntőt rendeznek.

Melbourne-ben csütörtökön lejátszották az egyik férfi elődöntőt is. A várva várt Djokovics-Federe meccsen a világelső szerb imponáló játékkal nyerte meg az első két szettet. A harmadikban a svájci magára talált, és szépített, de a negyedikben Djokovics ismét ellenállhatatlan volt, így összességében simán győzött (6:1, 6:2, 3:6, 6:3) és hatodik alkalommal nyerheti meg az Australian Opent.

A másik elődöntőt (Murray-Raonic) a férfiaknál pénteken játsszák.