Hirdetés

A debreceni cégcsoport tagja 3 milliárd forintot fektetett be

civishir.hu | 2024. 05. 23. | 13:09:33
Elérte legmagasabb pontját az ipari csarnok épülete Szentgotthárdon.
A debreceni cégcsoport tagja 3 milliárd forintot fektetett be
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A szentgotthárdi ipari parkban elhelyezték a XANGA cégcsoport fejlesztésében megvalósuló multifunkciós ipari csarnok épület legmagasabb pontjára a bokrétát. A debreceni székhelyű ingatlanfejlesztő XANGA cégcsoporthoz tartozó Vendvidék Real Estate Kft. mintegy 3 milliárd forint volumenű befektetésével egy új multifunkciós ipari csarnok fejlesztése van folyamatban az 1997 óta működő szentgotthárdi-heiligenkreuzi magyar-osztrák határon átnyúló tudományos, ipari parkban, amely Magyarország ez idáig egyetlen ilyen ipari parkja. Ezzel lehetővé téve a városba már betelepült és a jövőben betelepülő termelő vállalatok megnövekedett kapacitási igényeinek korszerű infrastrukturális környezetben történő kiszolgálását.

A csarnok legmagasabb pontjára a bokrétát Huszár Gábor, Szentgotthárd város polgármestere, Majthényi László, Vas Vármegye Közgyűlésének elnöke és Herdon István, a XANGA csoport elnök-vezérigazgatója közösen helyezte el május 23-án.

Az első ütemben megépülő közel 3600 négyzetméter alapterületű létesítmény úgynevezett shell and core állapota 2024 nyarára készül el, amely azt jelenti, hogy az épületbe a betelepülő bérlők elkezdhetik a technológiai transzfert, és azt követően megkezdhetik a tevékenységüket. Az épület műszaki paraméterei multifunkciós hasznosítást tesznek lehetővé, így a bérlői igényeknek megfelelő kialakítást követően a különböző termelőtevékenységek és ahhoz kapcsolódó logisztika korszerű körülmények között végezhetőek. Az elkövetkező években a 7,6 hektáros fejlesztési területen a XANGA csoport további ütemekben összesen mintegy 25-30 ezer négyzetméter alapterületű ipari és logisztikai épületkomplexumot tervez megvalósítani, 10 milliárd forintot is meghaladó befektetési volumenben. A XANGA csoport üzleti modellje huszonöt éve változatlan: kulcsrakész gyártó, logisztikai és szolgáltató
infrastruktúrát fejleszt, amelyekben a bérlőként beköltöző magas hozzáadott értéket előállító vállalatok saját technológiájuk és eszközeik telepítését követően kezdhetik meg működésüket. A cégcsoport tevékenysége közel két évtizedig elsősorban Debrecenre fókuszált, azonban az elmúlt években a
cégvezetés a befektetési célterületek kibővítése mellett döntött. 

Szentgotthárdot mint új befektetési helyszínt, a város jó elhelyezkedése, az ipari parkokban kiépített korszerű infrastruktúrahálózat, a kiváló munkaerő bázis miatt választották. A jövőbeni befektetésekhez szükséges pénzügyi források hosszú távon történő biztosítása érdekében 2019 második felétől kezdődően a XANGA csoport az MFB csoporthoz tartozó MFB Invest Zrt-vel közösen több iparfejlesztési alapot hozott létre, amelyeket a XANGA Ventures Magántőkealap-kezelő Zrt. menedzsel. A szentgotthárdi fejlesztéshez a Tranzakciós és Vállalatfejlesztési Alap biztosítja a forrást.

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Rendbe teszik az egyik máriapócsi utcát
Rendbe teszik az egyik máriapócsi utcát
Rég várt beruházás kezdődhet el.
Nagyecsed is kap egy rekortánpályát
Nagyecsed is kap egy rekortánpályát
Eredményes lett a közbeszerzés.
Az Országyűlés elfogadta: nincs többé védett ár
Az Országyűlés elfogadta: nincs többé védett ár
A Mi Hazánk azt kérdi: hol a 480 forintos benzinár?
A kisbenzinkutak tiltakoznak a kormány ellen
A kisbenzinkutak tiltakoznak a kormány ellen
A Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a jogutód Tisza-kormány most nem akar végrehajtani - írják.
Az éves hiánycél 90 százalékon
Az éves hiánycél 90 százalékon
Az általános forgalmi adóból származó bevétel 55,4 milliárd forinttal maradt el az előző év azonos időszakitól.
Elektronikus aláírás a vállalatok szolgálatában
Elektronikus aláírás a vállalatok szolgálatában
Hatékonyabb folyamatok és erősebb jogi biztonság.
Miniszter: hazánk elkötelezett az euró bevezetése mellett
Miniszter: hazánk elkötelezett az euró bevezetése mellett
A kamatstop jelenlegi formájában októberig marad - közölte.
Tovább csökken a benzin és a gázolaj ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj ára
Az egyes kutakon az árak lényegesen eltérhetnek.
Áremelést jelentett be a Magyar Telekom, a Yettel és a One
Áremelést jelentett be a Magyar Telekom, a Yettel és a One
Eddig tartott az önkéntes árkorlátozás.
Bronzérmet nyert a magyar válogatott
Bronzérmet nyert a magyar válogatott
Legyőzték a franciákat a kézilabda Európa-bajnokságon.
A magyar válogatott legyőzte Montenegrót
A magyar válogatott legyőzte Montenegrót
Kulcsfontosságú két pontot szerzett a csapat az Európa-bajnokság középdöntőjében.
Nagyszerű győzelmet aratott a Szpari hazai pályán
Nagyszerű győzelmet aratott a Szpari hazai pályán
Az MTK-t győzték le a nyíregyháziak.
Győzelemmel mutatkozott be a Nyíregyháza az NB I-ben
Győzelemmel mutatkozott be a Nyíregyháza az NB I-ben
Jó iramú, változatos mérkőzésen a Győrt győzte le 2-1-re.
Példátlan öldöklés egy vadfarmon
Példátlan öldöklés egy vadfarmon
A tulajdonos abban reménykedik, hogy jelentkezik, aki érdemi információval bír a bűnesetről.
Magyar népünnepély Debrecenben
Izrael letudva, jöhet Svájc!
Elképesztő baleset a Balaton partján
Elképesztő baleset a Balaton partján
Teherautó rohant a házba. +Fotók!
A Ferencváros ellen a csoda kapujában volt a Nyíregyháza
A Ferencváros ellen a csoda kapujában volt a Nyíregyháza
Vezetett, de nem tudta megőrizni előnyét a Szpari a Magyar Kupa elődöntőjében.
A Magyar Kupa legjobb négy csapata között a Nyíregyháza
A Magyar Kupa legjobb négy csapata között a Nyíregyháza
A másodosztályban játszó Szpari az NB I-es Kecskemétet győzte le.
Biztos ferencvárosi győzelem Kisvárdán
Biztos ferencvárosi győzelem Kisvárdán
A mezőnyben harcosan és eredményesen küzdő, de a kapu előtt bizonytalankodó hazai csapaton gázolt át a bajnokaspiráns.
Négyet rúgott a Kisvárda az Újpestnek
Négyet rúgott a Kisvárda az Újpestnek
A második játékrészben már-már örömfocit játszva iskolázta le ellenfelét a hazai csapat.
Ötszáztíz szépkorú sportolt Nyíregyházán
Ötszáztíz szépkorú sportolt Nyíregyházán
A lelkesedés nem csökkent. +Fotók