Négyet rúgott a Kisvárda az Újpestnek

Szabolcsihír | 2023. 12. 16. | 17:05:39
A második játékrészben már-már örömfocit játszva iskolázta le ellenfelét a hazai csapat.
Kisvárda-UTE találkozó (Fotó: Szabolcsihír)

Az Újpest csapatát látta vendégül a Kisvárda csapata december 16-án, a Várkerti Stadionban az OTP Bank Liga 17. fordulójában. A korábbi meccsek esős, hideg, párás időjárásához képest akár ideálisnak is lehetett mondani a szélcsendes, napsütéses, kellemes hőmérsékletű légállapotot. A tabella utolsó helyén tanyázott immár hosszú ideje a hazai csapat, míg a vendégek az ellenfelénél eddig tíz ponttal többet gyűjtve a nyolcadik pozíciót foglalta el a csapatok listájában a mérkőzés előtt.

Rúsz Márton játékvezető sípjelére a Kisvárda indította útjára a labdát. A hazai B-középben kéttucatnyian biztatták hangosan kedvenceiket, míg a lilákat több mint 100, inkább csendes drukker kísérte el. Az Újpest kezdte gyorsabban, veszélyesebben a játékot, a 6. percben egy hazai szabadrúgás után a gyors kontrából három passzal már Petkovic kapuja előtt voltak, a visszazáró védők az ötösön belül azonban tisztáztak. És ennyi is volt a 15. percig a meccsen az említést érdemlő játék, amikor is a hazaiak egy bal oldali beadásból igyekeztek a labdát az ötösről Molnár hálójába juttatni. Ez is helyzet volt, ha nem is akkora, mint az előző. Annyit azonban változott a játék képe, hogy többnyire a felezővonal körül és az Újpest térfelén gurult lábról lábra a labda. Egyszer-egyszer a vendégek is eljutottak a Várda kapuja előterébe, ezek lendületesek, veszélyesek voltak. A 24. percben a balról érkező beadásról a kapu tövében centikkel maradt le a berobbanó fehér mezes játékos, majd a kapus kifutva fogott egy beívelést. Ilyeneket a másik oldalon nem lehetett jegyezni. Aztán a talán az ellenfél elaltatására folytatott lassú játék vezetett eredményre, a 33. percben Ilievski egy szép góllal előnyhöz juttatta a Kisvárdát. Nikolov fejessel indította a bal oldalon Ilievskit, aki egy sprint után az ötös sarkáról a jobb felsőbe emelte a labdát. (1–0)

A 45. percben Makowski előtt volt ajtó-ablak helyzet, a tizenhatos bal sarkán kapott labdát, megtolta, majd 9 méterről a jobb alsót igyekezett kilőni. Molnár azonban bravúrral szögletre ütötte az erős lövést.

A fővárosi együttes immár hét kör óta nyeretlen (Fotó: Szabolcsihír)

Aztán alighogy megkezdődött a második játékrész, máris szólt a Várda gólhimnusza, Navratil megduplázta csapata előnyét a 46. percben. Balról jött a beadás, a középen kiugró Navratilról megfeledkeztek, és a várdaiak 20-as mezt viselő játékosa 8 méterről laposan lőtt a hálóba. (2–0) Tovább támadott a Várda, és az 53. percben Molnárnak már harmadjára kellett a hálóból kikotorásznia a labdát. Navratil tűpontos beadása balról érkezett a jobb kapufa elé, Ilievski pedig elegáns mozdulattal a hálóba pöckölte a labdát. (3–0) Az újabb gól után éledezett az Újpest, a mérkőzés összességében most hozott először élvezetes játékot. A vendégek mestere hármas cserével igyekezett frissíteni csapata játékát. Az újak közül Oliver majdnem be is köszönt Petkovic kapujába, ajtó-ablak helyzetben 10 méterről a kapu mellé lőtt. A 68. percben egy rossz helyre ment felszabadítás után Nikolov bődületesen nagy gólt lőtt 15 méterről. Az ötös környékéről elé került labdát kapásból megküldte, amely meg sem állt a kapu bal oldali hálójáig. (4–0) Az Újpest próbálta felvenni a továbbra is jó iramot diktáló Várda ritmusát, ám sokszor csak keresték a labdát a hazai lábak között, valamint szabálytalanságokkal tudták megakadályozni a piros mezesek lendületét. Tegyük hozzá, hitehagyottan játszott az Újpest, miközben a négygólos előnye birtokában a Kisvárda – olykor flegma megoldásokat is bevetve – magabiztosan irányította a játékot. Persze a másik oldalon is volt lehetőség, Petkovicnak azonban kiváló napja volt. A találkozó hajrájára visszaállt, a védekezésre összpontosított a hazai csapat, és a fehér mezesek hiába ostromolták a kaput, a jól záró védelemben esélyük sem volt.

OTP Bank Liga, 17. forduló:
Kisvárda Master Good-Újpest FC 4-0 (1-0)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1815 néző, v.: Rúsz
gólszerzők: Ilievski (34., 53.), Navratil (46.), Nikolov (67.)
sárga lap: Széles (48.), Jovicic (57.), illetve Csoboth (27.), Mack (49.)
Kisvárda Master Good: Petkovic - Széles, Jovicic, Alic - Cipetic (Stefan, 81.), Nikolov (Ponomarenko, 81.), Lukas, Ilievski (Czékus, 73.) - Makowski (Ötvös, 80.) - Navratil (Mesanovic, 73.), Camaj
Újpest FC: Molnár Zs. - Kastrati, Anculasz, Kosanovic - Varga B. (Kiss T., 57.), Mack, Onovo (Mörschel, 41.), Tajti, Tamás (Pauljevic, 83.) - Ambrose (Sasere, 57.), Csoboth (Jürgens, 57.)

Mesterszemmel

Feczkó Tamás (Kisvárda): Megköszönöm a játékosok családtagjainak a felkészítést, mert nagyon sokat tettek hozzá a mai győzelemhez, és a klub alkalmazottainak is a mérkőzés megszervezéséért. Nagyon boldogok vagyunk, ennek a négy gólnak át kell szakítani egy gátat. A győzelem mellett annak külön örülök, hogy nem kaptunk gólt. Ellenfelünknek 0-0-nál volt egy hatalmas helyzetük, azt kihagyták, ha az bemegy, akkor talán másként alakul a mérkőzés. Az első játékrészvégén megszereztük a vezetést, és úgy mentünk ki a második félidőre, hogy további gólokat kell szereznünk. A harmadik gól után láttam azt a játékot, amit a szurkolók is szerettek volna már látni. Erre a játékra talán még a karácsonyfa mellett is lehet emlékezni.

Nebojsa Vignjevic (Újpest): Gratulálok a Kisvárdának a megszerzett három pontért, a jó játékért. Jobban akarták a győzelmet, harcoltak érte. Jól kezdtük a mérkőzést, nem volt helyzete a Várdának. Aztán a bekapott gól, majd a második félidő elején az újabb gól megpecsételte a csapat sorsát, nem tudtunk visszakapaszkodni a találkozóba. A támadásaink sikertelenül zárultak. A játékosok nem csapatként működtek, ez néhány játékosunkban volt csak meg.