Biztos ferencvárosi győzelem Kisvárdán

Szabolcsihír | 2024. 02. 03. | 17:11:56
A mezőnyben harcosan és eredményesen küzdő, de a kapu előtt bizonytalankodó hazai csapaton gázolt át a bajnokaspiráns.
A Kisvárda nem tudott pontot szerezni (Fotó: Cívishír)

A tavaszi idény első mérkőzésén a bajnokaspiráns, de a találkozó előtt a tabella második helyén tanyázó Ferencvárosi Torna Club csapatát fogadta a Kisvárda FC a Várkerti Stadionban február 3-án a Nemzeti Bajnokság OTP Bank Liga első osztálya 18. fordulójában. Jó focit ígért a találkozó, hiszen mindkét gárdának fontos volt a győzelem. Amíg a vendégeknek az első helyre kerülés volt a tét, addig a házigazdák szeretnének elkerülni a tabella utolsó helyéről. Szinte teljesen megtelt a várdai stadion, a zöld-fehéreket több mint 100 drukker kísérte el. A mintegy feleannyi létszámú hazai B-közép azonban hangerőben időnként bőven felvette a versenyt a velük szemben kiabálókkal, dobolókkal.

Farkas Ádám játékvezető sípjelére az FTC kezdte a meccset. Az azonban már az első percben látszott, hogy a hazaiak letámadással igyekeznek megakadályozni ellenfelük helyzetbe kerülését.

Ez a taktika eredményesnek bizonyult, az első 10 percben inkább a fővárosiak térfelén járt a labda, érkezett beadás a kapu elé is, ott viszont csak védőket talált. A Várda játékosai minden labdáért megküzdöttek, többnyire eredményesen, a tizenhatosnál azonban elfogyott a tudományuk. A Ferencváros a gyors ellentámadásokra épített, ebből a 12. percben a büntető jobb sarkánál szabadrúgáshoz jutott. A kapuralövés kijött a mezőnybe, az ismétlésben Ramirez 20 méterről megeresztett bombája kevéssel kerülte el a bal felsőt. A folytatásban a vendégek vették át az irányítást, a piros mezesek mind inkább a térfelükre szorultak. A félidő közepére visszatalált korábbi harcosságához a Várda, kiegyenlítetté vált a meccs, de a befejezésekkel mindkét csapatnál továbbra is gondok voltak. A hazaiak mezőnyjátéka rendben volt, a kapu előtti focija viszont pontatlan és elképzelés nélküli. A kaput eltaláló első hazai lövésre a 40. percig kellett várni, akkor Camaj cselezte magát tisztára és kissé balról középre lőtt nagy erővel, Dibusznak mozdulnia sem kellett a védéshez. Aztán az utolsó percekben felpörögtek az események. A 42. percben végig vitt egy támadást a Fradi, Abu Fani is tisztára cselezte magát, majd 15 méterről védhetetlenül lőtt a jobb felsőbe. (0–1) A rendes játékidő utolsó percében egyenlíthetett volna a Várda, ám Nikolov lövését blokkolták, majd a kapu előtti kavarodásban Mesanovic 8 méterről a kapu fölé lőtt.

A kétperces hosszabbításban újabb Fradi-ziccer: Pesic vezette egy az egyben Petkovicra a labdát, 13 méterről megeresztett lövését azonban bravúrral védte a kapus.

A Kisvárda kezdte a félidőt, és a 48 percben ismét egyenlítési lehetősége volt; egy bal oldalon végigvitt akció végén előbb Camaj bombáját védte Dibusz, majd Ötvös közeli, gólba tartó lövését fejelte ki a kapu elől Abu Fani. Továbbra is a Kisvárda irányította a játékot, de mintha taszítaná a labdákat a kapu; lövés, fejes elkerülte azt. Ez a fölény sima mezőnyfölénnyé olvadt, a hazaiak támadásai már nem hordoztak gólveszélyt magukban. Ebben a helyzetben ismét Fradi-kontrák: előbb Marquinos beadása után majdnem öngólt lő a Várda, majd az 59. percben megduplázta előnyét a zöld-fehér gárda. Loncar előbb 16 méterről kapufát lőtt, majd a visszapattanó labdát a hosszúba vágta. (0–2) A 64. minutumban azonban már Dibusznak kellett a hálóból kihozni a labdát. Szöglet után Mesanovic közelről lőtt a jobb alsóba. (1–2) Eltelt ismét öt perc, és egy óriási védelmi hiba után Pesic megszerezte csapata harmadik gólját. A 69. percben Cipetic hatalmas védelmi hibáját kihasználva Pesic néhány perc elteltével visszaállította a kétgólos különbséget. (1–3) A gólváltások után lankadt a lendület, a vendégek passzolgatással tartották a labdát, a hazaiakat pedig megfogta a harmadik gól. A 80. perctől élénkült a játék, ismét harapósabb lett a Várda, átvette az irányítást, helyzetei azonban az ugyancsak ritmust váltó Fradinak akadtak. Az ötperces hosszabbításban is inkább a hazai csapat támadott, de gólhelyzetig nem jutott el.

OTP BANK LIGA: 18. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD–FERENCVÁROSI TC 1–3 (0–1)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 3150 néző, v.: Farkas Ádám (Buzás B., Szert B.)
KISVÁRDA: Petkovics – Cipetic (Balogh N., 73.), Matic, Széles, Körmendi – Lucas (Melnik, 67.), Nikolov – Makowski (Filipovic, 67.), Ötvös, Camaj – Mesanovic (Ilievszki, 67.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
FTC: Dibusz – Makreckis, Wingo, Aaneba, Ramirez – Loncar (Kodro, 72.), Maiga – Zachariassen (Szevikjan, 93.), Abu Fani (Katona B., 79.), Marquinhos (Tóth A., 92.) – Pesic (Varga B., 78.). Vezetőedző: Dejan Sztankovics
Gólszerző: Abu Fani (0–1) a 42., Loncar (0–2) az 59., Mesanovic (1–2) a 65., Pesic (1–3) a 69. percben.

Mesterszemmel

Stankovic Dejan (Ferencvárosi Torna Club): Sikeres kezdése volt ez a mérkőzés a szezon második felének. Jó eredmény született, győztünk. A találkozó első 15-20 percében behúzott fékkel játszottunk, majd magunkra találtunk. Lőttünk gólt az első félidőben, lőhettünk volna másikat is. Sajnálom, hogy a második félidőben egy pontrúgásból gólt kaptunk. Gratulálok a Kisvárdának, az edzőjének is.

Feczkó Tamás (Kisvárda): Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, sok labdát szereztünk, de nem tudtunk helyzeteteket kialakítani. Az első félidő végén gólt kaptunk, ez nem volt benne a játék képében. A második félidőben más felfogásban jöttünk ki, az ellenfél második gólja után szépítettünk, a harmadik találat pedig eldöntötte a mérkőzést. A meccs hátralévő része így már a Fradiról szólt.