Hirdetés

A válogatott nyíregyházi hőse a nagy sikerről

MTI | 2025. 09. 25. | 16:07:30
Alasztics Marcellék számítottak az ellenséges hangulatra.
A válogatott nyíregyházi hőse a nagy sikerről
Alasztics Marcell akcióban (Fotó: mti)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Alasztics Marcell, az Európa-bajnokságra kijutott magyar férfi futsalválogatott kapusa úgy fogalmazott: még édesebb a sikerük úgy, hogy a lelátói rendbontás miatt félbeszakadt pótselejtező visszavágóján visszatértek a pályára, és ott 2-2-es döntetlent harcoltak ki a Románia elleni visszavágón.

A magyarok múlt csütörtökön Debrecenben 3-2-re megnyerték az első mérkőzést, így a Craiovában elért szerdai döntetlennel történetük során negyedik alkalommal jutottak ki a kontinenstornára.

Alasztics az ünneplés közepette az MTI-nek elmondta: számítottak rá, hogy ellenséges és feszült lesz a hangulat a lelátón, hiszen az első meccsen a saját szurkolótáboruk is kitett magáért és buzdította őket.

"Ami ma itt történt, az nem megengedhető. A testi épségünk bármelyik másodpercben veszélyben lehetett volna" - szögezte le.

A hatodik percben a rohamrendőrök benyomultak a legfanatikusabb román szurkolók szektorába, majd a felek összeverekedtek. Előbb egy petárda, majd hang- és fénygránátok is robbantak, a rendfenntartók pedig könnygázt vetettek be. A feszült jeleneteket az robbantotta ki, hogy az egyik eredményjelzőn egy ideig nem Románia-Magyarország, hanem Magyarország-Magyarország felirat állt angol nyelven.

A rendbontókat kiterelték a csarnokból, majd több mint harminc perc kényszerszünet után folytatódhatott a meccs, de a játékvezetők és az európai szövetség által delegált hivatalos személyek tájékoztatták a helyi szervezőket, hogy újabb rendbontás esetén végleg lefújják a találkozót.

"Nagyon nehéz volt a helyzet, mert megszakították az első félidőt, de úgy gondolom, megmutatkozott a csapat lelkiereje, hiszen ilyen körülmények között, idegenben, ilyen fontos mérkőzésen mindenki a jobbik énjét tudta elővenni. Csúsztunk-másztunk, a másik félidőben nem kaptunk gólt, de lőttünk egyet. Le a kalappal az egész csapat előtt" - mondta a kapus, aki számos bravúros védéssel járult hozzá a sikerhez.

Elmesélte, a kényszerszünet ideje alatt az öltözőfolyósón várakoztak. A románok egyszer megpróbálták kivinni őket a pályára, mintha újrakezdődne a találkozó, de ők akkor még semmilyen hivatalos jelzést nem kaptak. Próbáltak melegíteni és megbeszélni a történteket. Alasztics hangsúlyozta, hogy játékkal szerették volna kiharcolni a továbbjutást, az egy pillanatig sem vetődött fel bennük, hogy nem térnek vissza a pályára.

"Ilyenek vagyunk mi, magyarok: szeretjük a nehezebb utat választani, de így a siker talán még édesebb" - vélekedett.

Az újrakezdést követően a magyarok játékán semmi nem látszott az előző bő fél óra feszültségéből, sőt a nyíregyházi futsalos úgy fogalmazott, érzése szerint még jobbak is volna, mint előtte.

"Az első mérkőzés után úgy éreztem, ha a helyzeteinket jobban használjuk ki, akkor nagyobb előnnyel utazhattunk volna a visszavágóra" - jegyezte meg.

Mint kifejtette, Sergio Mullor Cabrera szövetségi kapitány miatt nagyon agresszív, letámadásra alapuló, spanyolos taktikát alkalmaznak védekezésben, de "kivette az élét a játékunkból" az, hogy most is hamar összegyűlt az öt szabálytalanságuk, mint az első meccs első félidejében.

"Kaptunk egy tízméterest, de nem tudtuk belőni. Ők is kaptak egyet, ők viszont értékesítették, de úgy gondolom, az a csapat, amelyik idegenben, ilyen közönség előtt, ilyen nehéz körülmények között ki tudja harcolni a kijutást, az az Európa-bajnokságon is nagyon jó eredményt tud elérni" - nyilatkozta.

Alasztics azt is elmondta, hogy a két félidő közötti szünetben nagyon mérgesek voltak a hátrányuk miatt, de ez a jó értelemben vett győzni akarás előre fogja vinni a csapatot jövőben is, hiszen nem vártak arra, hogy esetleg ismét kapnak egy büntetőt, illetve nem elégedtek meg annyival, hogy majd a hosszabbításban kivívják a továbbjutást.

"Jóval többet kellett védenie az ellenfél kapusának. Nyilvánvalóan nekem is volt dolgom, eléggé megizzadtam és elfáradtam, de ez jó munka volt. Bárcsak minél több ilyen meccs lenne az NB I-ben is! A válogatottnak több ilyen mérkőzésre lenne szüksége, hogy fel tudjunk készülni akár egy világbajnoki selejtezős szereplésre is" - magyarázta.

Sergio Mullor Cabrera kijelentette, sikerük egyik titka az volt, hogy hittek magukban. Hozzátette: senki nem gondolta, hogy ilyen mérkőzést fognak játszani, de megérdemelték a kijutást.

"Nagyon boldog vagyok! Akkor is az lettem volna, ha szétlövésben nyerünk. Rengeteg helyzetünk volt, a csapat tele volt energiával a pályán. Nagyon büszkék lehetünk erre a társaságra, köszönöm mindenkinek, aki segített minket az elmúlt években, amióta itt vagyok" - nyilatkozta.

A spanyol edző hangsúlyozta: ez a kijutás közös érdem, mindenki kivette a részét belőle, aki itt volt velük, és az egész magyar futsalnak hatalmas siker.

A jövő évi kontinenstornát január 21. és február 7. között Rigában, Kaunasban és Ljubljanában rendezik, a csoportkör sorsolására október 24-én kerül sor.

További híreink
Varga duplája kellett a magyarok győzeleméhez
Varga duplája kellett a magyarok győzeleméhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Szoboszlai Dominik kétharmaddal győzött
Szoboszlai Dominik kétharmaddal győzött
A szavazatok több mint kétharmadát begyűjtve érdemelte ki az elismerést.
Negyvenéves Rafael Nadal, a salakkirály
Negyvenéves Rafael Nadal, a salakkirály
Csodagyerekből lett világsztár.
Bajnoki döntő: simán egyenlített a Nyíregyháza
Bajnoki döntő: simán egyenlített a Nyíregyháza
Kiütötték az Újpestet a szabolcsiak.
Válogatott játékossal erősített a Kisvárda
Válogatott játékossal erősített a Kisvárda
Dunaszerdahelyen csapatkapitány is volt.
Gúnyt űzött a rendőrség Szoboszlai ruházatából
Gúnyt űzött a rendőrség Szoboszlai ruházatából
Sokan hajmeresztőnek nevezték az outfitjét.
Jégkorong-vb: hosszabbításban dőlt el az aranyérem sorsa
Jégkorong-vb: hosszabbításban dőlt el az aranyérem sorsa
Finnország ötödször végzett az élen.
Bajnokok Ligája: megvédte címét a PSG
Bajnokok Ligája: megvédte címét a PSG
Hatvanezren nézték a mérkőzést a Puskás Arénában, Budapesten.
A futballvilág Budapestre figyel
A futballvilág Budapestre figyel
A PSG másodszor vagy az Arsenal először?
Varga duplája kellett a magyarok győzeleméhez
Varga duplája kellett a magyarok győzeleméhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Szoboszlai Dominik kétharmaddal győzött
Szoboszlai Dominik kétharmaddal győzött
A szavazatok több mint kétharmadát begyűjtve érdemelte ki az elismerést.
Bajnoki döntő: simán egyenlített a Nyíregyháza
Bajnoki döntő: simán egyenlített a Nyíregyháza
Kiütötték az Újpestet a szabolcsiak.
Válogatott játékossal erősített a Kisvárda
Válogatott játékossal erősített a Kisvárda
Dunaszerdahelyen csapatkapitány is volt.
Gúnyt űzött a rendőrség Szoboszlai ruházatából
Gúnyt űzött a rendőrség Szoboszlai ruházatából
Sokan hajmeresztőnek nevezték az outfitjét.
BL-döntő: köszöni a Lounge Group
BL-döntő: köszöni a Lounge Group
Magyarország nemzetközi megítélése szempontjából is kiemelt jelentőségű rendezvény volt.
Bekerült Szoboszlai a szurkolók álomcsapatába
Bekerült Szoboszlai a szurkolók álomcsapatába
A magyar válogatott csapatkapitánya egyedüliként képviseli a Liverpoolt.
BL-döntő: komolyabb rendbontás nem volt
BL-döntő: komolyabb rendbontás nem volt
Súlyos bűncselekmény nem történt.
Bajnokok Ligája: megvédte címét a PSG
Bajnokok Ligája: megvédte címét a PSG
Hatvanezren nézték a mérkőzést a Puskás Arénában, Budapesten.
A futballvilág Budapestre figyel
A futballvilág Budapestre figyel
A PSG másodszor vagy az Arsenal először?
Bajnoki döntő: simán egyenlített a Nyíregyháza
Bajnoki döntő: simán egyenlített a Nyíregyháza
Kiütötték az Újpestet a szabolcsiak.
Kezdődik az Újpest–Nyíregyháza finálé
Kezdődik az Újpest–Nyíregyháza finálé
A fővárosiaknál van a pályaelőny.
Története során először döntős a Nyíregyháza
Története során először döntős a Nyíregyháza
A szabolcsiak már az első félidőben gólfiesztát rendeztek.
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Mindkét csapat egyaránt 43 ponttal és plusz 161-es gólkülönbséggel zárt.
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
A következő ellenfél a címvédő Portugália lesz.
Futsal: három nyíregyházi a keretben
Futsal: három nyíregyházi a keretben
Egyelőre 17 játékos kezdi meg a felkészülést az Eb-re.
A magyarok ötöt rúgtak a litvánoknak
A magyarok ötöt rúgtak a litvánoknak
Újabb meccs következik az EB-házigazdával.
Futsal: ott lesznek az Eb-n a magyarok
Futsal: ott lesznek az Eb-n a magyarok
Egy időre félbeszakadt a mérkőzés.
Magyar győzelem a románok ellen Debrecenben
Magyar győzelem a románok ellen Debrecenben
Egy hét múlva derül ki, elég lesz-e a sovány előny.
Magyar–román: három nyíregyházi a keretben
Magyar–román: három nyíregyházi a keretben
A Főnix Arénában csapnak össze a mieink. A tét az Eb-részvétel.