Hirdetés

Hirdetés

A pandémia hősei végre megkapják megérdemelt bérüket

MTI

2023.01.26. 12:12

A pandémia hősei végre megkapják megérdemelt bérüket
(Fotó: MTI/archív)

Megkezdődött a koronavírus-járványban dolgozó egészségügyi dolgozók munkabérelszámolása

Hirdetés

Megkezdődött a koronavírus-járvány elleni védekezés során többletfeladatot ellátó egészségügyi dolgozók bérköltségének elszámolása az Országos Kórházi Főigazgatóság koordinálásával; az erre fordítható uniós forrás 29,4 milliárd forint.

Az OKFŐ január 26-án az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a kifizetések az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében, vissza nem térítendő támogatásból történnek.

A tájékoztatás szerint a kórház-főigazgatóság irányítása alá tartozó intézményekben az egészségügyi szakképesítést igénylő munkakörben munkaviszonyban, vagy szolgálati jogviszonyban alkalmazott dolgozók Covid-19 járvány miatti többletfeladatainak bér- és járulékköltsége, a többletfeladat miatt teljes állásba felvett új munkatársak bére és járulékai, továbbá a jogszabály alapján kirendelt egészségügyi hallgatóknak a betegellátásban és szűrésben részvételért kifizetett bérek és járulékaik kerülnek most elszámolásra.

egészségügymunkabérkoronavírus

Hirdetés

Szóljon hozzá!

Hirdetés